Shoma Uno

Nekdanji dvakratni svetovni prvak obesil drsalke na klin

Shoma Uno | Shoma Uno je pri 26 letih napovedal konec kariere. | Foto Reuters

Shoma Uno je pri 26 letih napovedal konec kariere.

Dvakratni svetovni prvak v umetnostnem drsanju Japonec Shoma Uno je danes pri 26 letih napovedal svojo tekmovalno upokojitev. V sporočilu na družbenih omrežjih je med drugim zapisal, da so bila njegova leta, ki jih je preživel na ledu, čudovita, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Uno je marca na svetovnem prvenstvu v Montrealu končal na četrtem mestu, kjer je poskušal osvojiti svoj tretji zaporedni naslov.

"Sprejel sem odločitev, da se tekmovalno upokojim," je Uno zapisal v japonščini na svojem računu na Instagramu.

"Po tem, ko sem se z drsanjem prvič seznanil pri petih letih, sem nadaljeval 21 let," je poudaril.

"Hvaležen sem, da sem preživel čudovit čas na tekmovanjih," je zapisal Uno, ki bo svojo odločitev pojasnil na novinarski konferenci 14. maja.

Na zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu leta 2018 je Uno osvojil srebrno medaljo v posamični konkurenci. V Pekingu 2022 je osvojil bron tako v moški posamični preizkušnji kot tudi ekipno.