Maša Cvetežar, študentka sociologije in antropologije na Filozofski fakulteti je za Dnevnik povedala, da v protestu sodelujejo različni študentje s Fakultete za družbene vede in Filozofske fakultete, k protestu pa želijo povabiti in vključiti tudi študente, ki ne študirajo na klasično političnih in socioloških fakultetah. Povedala je tudi, da so se danes zjutraj sestali z dekanom Fakultete za Družbene vede z dr. Iztokom Prezelj in pa da dogovarjanja potekajo. Več informacij bo na voljo po novinarski konferenci, ki bo potekala ob 15.00.

Druga študentka sociologije s Filozofske fakultete dodaja: »Žalostno je, da se za širše družbeno-politične probleme znova bori le manjšina študentk in študentov, velika večina pa se brezskrbno zabava na zloglasni Škisovi tržnici in se ukvarja predvsem s sabo.«

Zasedba fakultete po navedbah udeležencev poteka mirno, doslej ni bilo nobenih incidentov. Imajo mešan program, od skupščin do glasbenih vložkov, predavanj, izobraževanj in ogledov filmov, vztrajati pa nameravajo do izpolnitve njihovih zahtev.

Trenutno potekajo pogovori z vodstvom fakultete, pri čemer študenti pričakujejo javno podporo vodstva, je ena od udeleženk še povedala za STA.

Slovenski študenti so se pridružili protestnemu valu v podporo Palestini na fakultetah po svetu. FDV so protestno zasedli v sredo popoldne, nekateri so v veliki predavalnici fakultete ostali tudi čez noč.

Študentje so v okviru protestne zasedbe izrazili solidarnost s Palestinci zaradi konflikta med Izraelom in Hamasom. Pri tem so pozvali Fakulteto za družbene vede (FDV) in Univerzo v Ljubljani, naj se jasno opredelita glede dogodkov v Gazi ter obsodita domnevni genocid. Prav tako so univerzo pozvali, naj prekine sodelovanje z izraelsko univerzo Bar Ilan.

FDV je kot odgovor na protestno zasedbo v sredo izdala izjavo, v kateri poudarja podporo miroljubnim protestnim dejavnostim, ki spodbujajo mir in strpnost v medčloveških odnosih. Fakulteta je izrazila zaskrbljenost zaradi poslabšanja humanitarnih in varnostnih razmer v Gazi ter obsodila nasilje nad civilisti, kršitve mednarodnega vojnega in humanitarnega prava, in ustvarjanje nečloveških humanitarnih razmer v Gazi. Prav tako so poudarili, da ima Izrael pravico do samoobrambe, vendar z določenimi humanitarnimi in pravnimi omejitvami, ki naj bi bile v primeru Gaze presežene.