Luka Dončić je odvrgel masko in se strgal z verige

Slovenski as v ligi NBA je pri Dallasovi zmagi proti New Jerseyju dosegel 35 točk, dodal pa je še 18 skokov in devet podaj. Kyrie Irving nasul 36 točk.
Fotografija: Luka Dončić je v Brooklynu v velikem slogu opravil s tekmeci in napovedal petkov dvoboj v slovitem Madison Gardnu v New Yorku. FOTO: John Jones/Usa Today Sports Via Reuters Con
Odpri galerijo

Košarkarji Dallasa so v ligi NBA v Brooklynu s 119:107 premagali New Jersey. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za zmagovite goste za eno podajo zgrešil deseti trojni dvojček v sezoni, zbral je 35 točk, 18 skokov in devet podaj. Kyrie Irving pa je leto dni po vrnitvi v Brooklyn, od koder je odšel v Dallas, dosegel točko več.

Irvingu so na začetku tekme žvižgali vsakič, ko se je dotaknil žoge, saj je bilo dogajanje v času pred prestopom v ekipi mrežic vse prej kot idilično. Toda to se je v nadaljevanju spremenilo in tako je doživel tudi aplavze za nekaj izjemnih prodorov ali trojk.

Kmalu se mu je v razigrani igri pridružil tudi Dončić, ki je dobesedno snel masko po petih minutah dvoboja. V Barclays Centru se je ogreval in tekmo tudi začel z zaščitno masko zaradi poškodbe nosu po udarcu ob zmagi prejšnji večer v Philadelphii.

Po izjemnem začetku Irvinga v prvem polčasu je tega končal Dončić s trojko po njegovem že značilnem metu s korakom nazaj ter s tem poskrbel za 18 točk prednosti svojega moštva.

Dallas je še vedno brez poškodovanih Derecka Livelyja in Danteja Exuma, a sta se po poškodbah vrnila ter za dve zmagi v nizu v gosteh poskrbela Irving in Dončić, tokrat sta skupaj prišla do 71 točk.

»Ni lahko igrati, če nisi povsem zdrav. Prav tako je bila težka naloga za nas na gostovanjih, ampak smo na obeh igrali izvrstno in žoga je lepo krožila,« je povedal Dončić.

Teksašani so v tretji četrtini zadeli prvih pet točk, Irving je bil povsem sam na trojki, zato je trener gostiteljev Jacque Vaughn vzel minuto odmora vsega 46 sekund po začetku drugega polčasa, ko je bil izid 70:47 za goste. Domači so nato znižali zaostanek na devet točk, a je Dončić v zaključku tretjega dela igre z velike razdalje zadel zaporedni trojki za 95:77 in odtlej so bili domači do konca tekme v precejšnjem zaostanku.

Dončić in soigralci bodo ostali v širšem območju New Yorka, saj bodo v noči na petek po slovenskem času v slovitem Madison Square Gardnu igrali proti Knicks.

Ti so tokrat s 123:113 premagali Memphis. Donte DiVincenzo je za gostitelje ob zmagi dosegel 32 točk, toda njegov soigralec Jalen Brunson (27 točk, osem podaj) je moral zaradi poškodbe gležnja pet minut in pol pred koncem predčasno končati dvoboj in se še ne ve, če bo nared za obračun z Dallasom, že na tej tekmi pa ni bilo v ekipi New Yorka Juliusa Randla in OG-ja Anunobyja.

Petkov nastop najboljšega košarkarja New Yorka proti Dallasu je vprašljiv. Jalen Brunson (levo) je tekmo končal predčasno zaradi poškodbe gležnja. FOTO: Vincent Carchietta Usa Today Sports Via Reuters Con

Jimmy Butler je potreboval le 63 sekund, da je z delnim izidom 8:0 sredi zadnje četrtine popeljal Miami do prednosti. Lanski finalisti lige NBA so nato s 121:95 gladko premagali Orlando. Mimai je pred to domačo zmago dobil le eno tekmo na prejšnjih šestih na svojem parketu, poleg Butlerja (23 točk, po osem skokov in podaj) je še šest njegovih soigralcev zabeležilo dvomestno število točk. Obenem so gostitelji zelo dobro igrali v obrambi.

Pascal Siakam je z 29 točkami vodil Indiano do zmage s 132:129 nad Houstonom. Chicago je s 129:123 po podaljšku premagal Minnesoto. Tudi na preostalih tekmah večera sta zmagali domači zasedbi.

Utah je v Salt Lake Cityju s 124:117 ugnala Oklahomo, Phoenix pa s 114:106 porazil Milwaukee. Slednji so ostali tretji na vzhodnem delu lige z istim izkupičkom kot New York. Phoenix je šesti na zahodnem delu, Dallas je ostal osmi.