1. 5. 2024,
6.58

2 tedna

Thermometer Blue 0,02

Carolina Hurricanes Vancouver Canucks Colorado Avalanche Boston Bruins Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Sreda, 1. 5. 2024, 6.58

2 tedna

Liga NHL, konferenčni četrtfinale, 30. april

V konferenčni polfinale še Carolina in Colorado

Carolina Hurricanes | Hokejisti Carolina Hurricanes so se uvrstili v konferenčni polfinale. | Foto Reuters

Hokejisti Carolina Hurricanes so se uvrstili v konferenčni polfinale.

V hokejski ligi NHL sta se v noči na sredo po slovenskem času napredovanja v konferenčni polfinale razveselili še moštvi Boston Carolina Hurricanes in Colorado Avalanche. Na napredovanje pa še upata Toronto Maple Leafs, ki so po podaljšku premagali Boston Bruins in izid v zmagah znižali na 2:3, ter Nashville Predators, ki so z 2:1 zaustavili Vancouver Canucks.

Florida Panthers
Sportal Florida naprej s prepričljivo zmago, Dallas izenačil na 2:2

Moštvo Caroline je na domačem ledu s 6:3 odpravilo ekipo New York Islanders. Domačini so bili zelo dominantni v prvi tretjini, saj so že po dobrih treh minutah z goloma Teuvoja Teravainena in Andreja Svečnikova vodili z 2:0, a nato še v četrti minuti prejeli gol z igralcem manj, ki ga je za otočane iz New Yorka dosegel Mike Reilly. Do konca uvodnega dela je po kazenskem strelu vodstvo domačih na 3:1 povišal Jevgenij Kuznecov.

V drugi tretjini sta nekaj upanja gostom vlila Brock Nelson in Casey Cizikas, ki sta izid izenačila na 3:3. A so bili v zadnji tretjini znova dominantni domačini, saj so dosegli tri zadetke. V polno so zadeli Jack Drury, Stefan Noesens in Seth Jarvis, ki je bil s tremi točkami najučinkovitejši igralec tekme.

New York Islanders so končali sezono. | Foto: Reuters New York Islanders so končali sezono. Foto: Reuters

Trener zmagovitega moštva Rod Brind'Amour je bil po tekmi zadovoljen s predstavo svojih varovancev. "Tekmo smo začeli odlično, saj smo si hitro priigrali dobro vodstvo. Tekmeci se niso predali, zato smo morali igrati zelo dobro, da smo dobili serijo in odločili zmagovalca. Težko je zmagati tekmo končnice, a mislim, da naše ambicije segajo še višje."

Carolino v naslednjem krogu ponovno čaka pot v New York, saj se bo pomerila s prvim moštvom rednega dela Rangersi.

Devet zadetkov tudi Winnipegu

Devet zadetkov so gledalci videli tudi v Winnipegu, kjer je domače moštvo s 3:6 izgubilo z ekipo Colorado Avalanche. Po zadetku Tylerja Toffolija so domači izenačili v tretji tretjini na 3:3, a je nato na sceno z dvema zadetkoma stopil Finec Mikko Rantanen in goste popeljal v vodstvo s 3:5. Zmago je z zadetkom v prazno mrežo v zadnji minuti potrdil Josh Manson.

Po prvi tretjini je bil izid 1:1. Domače je v vodstvo popeljal Kyle Connor, za goste pa je izenačil Valerij Ničuškin. V drugi tretjini sta bila za goste uspešna Jakov Trenin in Arturi Lehkonen, za domače pa je v polno zadel Josh Morrissey. Vratar gostov Aleksander Georgijev je zbral 33 obramb.

Colorado Avalanche so se uvrstili v konferenčni polfinale. | Foto: Reuters Colorado Avalanche so se uvrstili v konferenčni polfinale. Foto: Reuters

Toronto in Nashville še upata

Preostali tekmi sta se končali z nogometnim izidom 1:2 za gostujoči moštvi, ki sta se tako izognili izločitvi. V Bostonu sta Torontu zmago zagotovila Jack McCabe in Matthew Knies, ki sta zadela v prvi in zadnji tretjini. Za kosmatince je v prvi tretjini izenačil Trent Frederic. To je bila druga zmaga za Toronto.

Priložnost za četrto zmago in odločitev serije so doma proti ekipi Nashville Predators zapravili Vancouver Canucks, kjer sta njihovo usodo v zadnji tretjini zapečatila Roman Josi in Alexander Carrier. Pred tem jih je v četrti minuti v vodstvo popeljal Rus Nikita Zadorov.

Anžeta Kopitarja in njegove Los Angeles Kings tekma za biti ali ne biti čaka v noči na četrtek po slovenskem času, ko se bodo na peti tekmi končnice spopadli z Edmontonom v Kanadi. Oilers vodijo s 3:1 v zmagah.