Tema: Francozi v Rusiji 2018 zasluženo postali svetovni nogometni prvaki

SvetRevija Evropapred 2113 dnevi
Slika članka
Francozi v Rusiji 2018 zasluženo postali svetovni nogometni prvaki
Na moskovskem stadionu Lužniki se je s finalno tekmo pred skoraj 80.000 gledalci končalo nogometno svetovno prvenstvo, t. i. mundial, na katerem je nastopilo 32 reprezentanc. Drugič v zgodovini so slavili Francozi, ki so premagali Hrvate s 4 : 2. Galski petelini so 15. julija bili boljši in prepričljivejši.  Prvi polčas se je končal z rezultatom 2 : 1. Po prostem strelu Griezmanna je svojo mrežo z glavo nesrečno zatresel Mandžukić (18.). Hrvati so se hitro odzvali, po slabi in zmedeni francoski obrambi je lepo zadel Perišić (28.). Perišić, objektivno morda celo najboljši Hrvat na prvenstvu, je ponovno oživel hrvaške upe, a ravno najboljši hrvaški napadalec je že čez deset minut igral z roko v kazenskem prostoru in po pravilno dosojeni enajstmetrovki je Griezmann (38.) brez težav zadel z bele točke. Hrvati se po enajstmetrovki sicer pritiskali, a več se niso povsem pobrali, vse njihove upe pa sta uničila odlični Pogba (59.) in hitri Mbappe (65.) z natančnima streloma v vrata Subašića. Po veliki napaki Llorisa je podarjeno priložnost dobrih 20 minut pred koncem še izrabil Mandžukić (69.), a za preobrat so Hrvatom pošle moči in zbranost.Francozi so se do konca finala mundiala ((Copa Mundial de Fútbol, 2018 Fifa World Cup Russia) brez težav ubranili in po nesrečno izgubljenem finalu na domačem Euru 2016 se je lahko začelo veliko, povsem zasluženo slavje v Moskvi in Franciji.  Rusija 21. svetovno prvenstvo v nogometu gosti prvič, naslednji mundial bo leta 2022 v Katarju, znane pa so tudi prirediteljice 23. mundiala, in sicer bodo to skupaj Mehika, ZDA in prvič tudi Kanada. Menu Category: Šport in zanimivostiLocation: MoskvaSubtitle: Fifin kipec letos v francoske roke, Hrvati osvojili srebrno medaljo, odlični Belgijci bronastoPhoto credits: Profimedia