Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Natisni članek

SIP Šempeter GEN-I Volley Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Sobota, 20. 4. 2024, 22.40

1. DOL za ženske, finale in tekme za bron

Gen-I Volley izenačil dvoboj za tretje mesto, Kamničanke za naslov potrebujejo le še eno zmago

Gen-I Volley | Foto CEV

Odbojkarice Gen-I Volleyja so na drugi tekmi obračuna za tretje mesto državnega prvenstva s 3:1 (16, 23, -30, 18) premagale SIP Šempeter. Novogoričanke so tako serijo na dve zmagi poravnali na 1:1 v zmagah. Medtem pa so odbojkarice Calcita Volleyja le še zmago oddaljene od ubranitve naslova državnih prvakinj. V drugi tekmi finala so Novo KBM Branik še enkrat premagale s tesnim izidom, tako kot v Kamniku je bil tokrat izid 3:2 (-19, 19, -15, 13, 14).

1. DOL, finale: Calcit Volley - NKBM Maribor
Sportal Kamničanke po dramatični tekmi do vodstva v seriji

Šempetranke, ki so redni del prvenstva končale za Novogoričankami, so serijo za tretje mesto v državnem prvenstvu začele z zmago v Novi Gorici s 3:1 v nizih, danes pa na domačem parketu niso potrdile tretjega mesta. Boljše so bile Novogoričanke, ki so tako odločitev premaknile na tretjo tekmo.

V prvem nizu so odbojkarice Gen-i Volleyja pobegnile na 11:5 in 14:6, kar je bilo dovolj, da so prvi niz varno pripeljale do konca. Drugi niz je šel precej bolj po načrtih domačink, ki so sredi niza vodile s 14:9 in 15:10. A Novogoričanke so povedle pri 18:17, prav tako pa so bile bolj zbrane v izenačeni končnici niza in povedle z 2:0.

Tudi tretji niz je bil zelo izenačen, prednost se je večkrat zamenjala, na koncu pa je odločila podaljšana igra. Pri 32:30 so se svojega prvega niza le razveselile Šempetranke. A v četrtem je šlo spet po notah Novogoričank, ki so sredi niza prevzele pobudo in zdržale do konca.

Odločilna tretja tekma za tretje mesto bo 25. aprila v Novi Gorici.