25. 2. 2024,
21.30

2 meseca

Thermometer Blue 0,23

Benjamin Šeško Benjamin Šeško Kevin Kampl RB Leipzig Borussia Dortmund Stuttgart Bayern München Bayer Leverkusen nemško prvenstvo Bundesliga

Nedelja, 25. 2. 2024, 21.30

2 meseca

Nemško prvenstvo, 23. krog

Šeško zabil Bayernu, a ostal brez točk. Borussia izgubila v Dortmundu.

Benjamin Šeško RB Leipzig : Bayern | Benjamin Šeško je dosegel svoj sedmi zadetek v tej sezoni bundeslige. | Foto Guliverimage

Benjamin Šeško je dosegel svoj sedmi zadetek v tej sezoni bundeslige.

V 23. krogu nemškega prvenstva je bil v ospredju sobotni derbi na Allianz Areni med Bayernom in RB Leipzigom, pri katerem je Benjamin Šeško tekmo začel v prvi postavi in v 70. minuti zadel za 1:1, a so Bavarci po drugem zadetku Harryja Kana v sodnikovem dodatku prišli do zmage z 2:1. Bayern zdaj za vodilnim Bayerjem zaostaja osem točk, ta je že v petek z 2:1 premagal Mainz. V tej sezoni še vedno neporaženi Bayer je tudi popravil rekord Bayerna, saj v vseh tekmovanjih ni doživel poraza na 33 zaporednih tekmah. V nedeljo je Hoffenheim v gosteh presenetil četrtouvrščeno Borussio Dortmund (2:3).

Thomas Tuchel
Sportal Thomas Tuchel poleti zapušča Bayern

Bayern je na derbiju kroga na Allianz Areni z 2:1 ugnal Leipzig z Benjaminom Šeškom in Kevinom Kamplom. Šeško je tekmo začel v prvi postavi, medtem ko je Kampl priložnost dočakal v 74. minuti.

Bayern je povedel v 56. minuti, ko je v polno meril Harry Kane. Gostje so nato odločno krenili proti izenačenju, v 61. minuti je veliko priložnost zapravil Šeško, ko je njegov poskus ubranil Manuel Neuer, ta je bil na mestu ob poskusu Slovenca tudi dve minuti kasneje. Rešitve ob strelu 20-letnega Slovenca pa izkušeni nemški vratar ni imel v 70. minuti, ko je po podaji Danija Olma Šeško izenačil na 1:1. Za Radečana je to že sedmi zadetek v tej sezoni bundeslige, v obdobju zadnjega meseca je dosegel tri.

Harry Kane je bil z dvema zadetkoma junak velikega derbija na Allianz areni. | Foto: Reuters Harry Kane je bil z dvema zadetkoma junak velikega derbija na Allianz areni. Foto: Reuters

A zadetek Slovenca na koncu ni bil dovolj za kakšno točko, saj je v prvi minuti sodnikovega dodatka še drugič na srečanju po asistenci Erica Maxima Choupo-Motinga zadel Kane, ki je svojo bero zadetkov v tej sezoni povišal že na 27. Zaostanek Bayerna za Bayerjem tako še naprej znaša osem točk, medtem ko Leipzig po sedmem porazu sezone za prvim mestom zaostaja že 21 točk.

Žan Vipotnik
Sportal Grozljiva poškodba soigralca s srečnim koncem zasenčila podvig Slovenca v Franciji

Tretji Stuttgart je igral le neodločeno 1:1 s Kölnom. Domače je v vodstvo popeljal Enzo Millot v 53. minuti, a so gostje, ki so bili ob rahli terenski premoči gostiteljev precej enakovreden tekmec, z zadetkom Erica Martela v 62. minuti izid izenačili in na koncu odnesli dragoceno točko v boju za obstanek.

Bayer do rekorda

Bayer ni ponovil napake Bavarcev iz prejšnjega kroga, čeprav se je moral za zmago proti predzadnji ekipi lige krepko potruditi. V prvem polčasu je za vodstvo Leverkusna zadel Granit Xhaka v tretji minuti, a je že v osmi izenačil Dominik Kohr.

Bayer je brez poraza na zadnjih 33 tekmah. | Foto: Guliverimage Bayer je brez poraza na zadnjih 33 tekmah. Foto: Guliverimage

Gostje so bili enakovreden tekmec do napake v obrambi v 68. minuti, ki jo je izkoristil Robert Andrich. V 80. je Mainz po rdečem kartonu Jessica Ngankama ostal le z desetimi, Leverkusen pa je ohranil minimalno vodstvo za zmago.

Z novim uspehom je Leverkusen postavil tudi nov rekord v ligi. Potem ko je v prejšnjem krogu izenačil 32 tekem dolg rekordni niz tekem brez poraza, ki ga je imel Bayern (2019–2020), je zdaj sam na vrhu tega seznama s 33 tovrstnimi tekmami. Na 23 tekmah v prvenstvu je zmagal kar 19-krat, štirikrat pa remiziral. V nemškem pokalu je nanizal štiri, v ligi Europa pa šest zmag.