Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Torek, 23. 4. 2024, 22.35

1. DOL za ženske, finale in tekme za bron

Še ena maratonska tekma, Mariborčanke izsilile vsaj še eno

1. DOL, finale: Calcit Volley - NKBM Maribor, Maša Pucelj | Finale državnega prvenstva za odbojkarice po tretji tekmi še ni končan. | Foto Klemen Brumec

Finale državnega prvenstva za odbojkarice po tretji tekmi še ni končan.

V Kamniku so najboljše odbojkarice v državi odigrale tretjo tekmo finala državnega prvenstva. Po dveh je Calcit Volley proti Novi KBM Braniku vodil z 2:0 in bi na domačem parketu že lahko osvojil peti zaporedni naslov. A so po dveh urah in pol gostje prišle do znižanja na 1:2 v zmagah. Tekma se je končala z izidom 2:3 (-21, -17, 23, 25, -8). Novogoričanke so v boju za tretje mesto v ponedeljek serijo proti Šempetrankam izenačile.

Gen-I Volley
Sportal Gen-I Volley izenačil dvoboj za tretje mesto, Kamničanke za naslov potrebujejo le še eno zmago

Odbojkarice Calcita Volleyja niso izkoristile prve zaključne žoge v finalu državnega prvenstva. Nova KBM Branik jih je na tretji tekmi v Kamniku premagal s 3:2 in znižal zaostanek v zmagah na 1:2.

Tudi tretja tekma je tako kot prvi dve ponudila odbojkarski maraton. Podobno kot na prvih dveh so si na začetku prednost priborile Mariborčanke, tokrat celo povedle z 2:0, a jo spet izpustile iz rok. Kamničanke so po dveh izenačenih niz, ki sta bila polna preobratov in točk v serijah, izenačile, a za razliko od prvih dveh tekem izgubile "tie break", tako kot so ga tudi v finalu pokala v Kopru.

Iza Mlakar je za Mariborčanke, ki so imele zaključno žogo že v četrtem nizu, dosegla kar 37 točk, zelo dobro predstavo je pokazala tudi organizatorka mariborske igre Andrea Tišma, med drugim je v statistiko vpisala pet blokov. Pri Kamničankah je bila s 26 točkami najučinkovitejša Maša Pucelj.

Gostje so imele v prvih dveh nizih vse niti trdno v svojih rokah. V prvem so s serijo blokov povedle z 12:6, nato vodile s 17:10, Kamničanke so se jim v končnici približale na 21:23, toda Mlakarjeva jim je odgovorila z dvema blokoma za vodstvo 1:0. V drugem nizu varovanke Žige Kosa niso imele tako velikega padca, niz so dobile s 25:17.

V tretjem nizu so pobudo predvsem po zaslugi dobrih servisov Sare Najdič (na koncu je imela v statistiki pet asov) pobudo prevzele domače, a Štajerke vseeno niso bile daleč od zmage. Po zaostanku za pet točk so tekmice na 22. točki ujele, izenačile tudi na 23:23, a Kamničanke so z uspešnima napadoma Andjelke Radišković in Pucelj prišle do znižanje zaostanka.

Še bližje zmage so bile bankirke v četrtem nizu. Vodile so s 15:10, nato pa je Najdićeva spet poskrbela za serijo točk, njeni začetni udarci so gostiteljicam zagotovile sedem zaporednih. Po vnovičnem izenačenju je as Radiškovićeve Gorenke spet povsem približal izenačenju na 2:2, toda tekmice se ni dale, s tremi zaporednimi točkami so prišle do zaključne žoge. A zadnjo besedo v nizu so imele vendarle varovanke Bruna Najdiča, izenačenje jim je zagotovil blok Pucelj.

Mariborčanke so izsilile tretjo tekmo. | Foto: www.alesfevzer.com Mariborčanke so izsilile tretjo tekmo. Foto: www.alesfevzer.com

Zmagovalke je set odločal peti niz, ki so ga gostje odigrale odlično. Z dobrimi servisi so prišle do vodstva 9:3 in 12:4, niz pa nato mirno pripeljale do konca.

"Težko je biti pameten takoj po tej tekmi"

Žiga Kos, trener Nove KBM Branika: "Prva dva niza smo resnično odigrali na zelo visoki ravni, še zlasti drugega, potem pa smo tretjega začeli premalo agresivno na servisu. Naredili smo preveč napak in smo sami postopoma Kamničanke vrnili v igro. Domače so nato s svojo kakovostjo, ki jo premorejo, dobile ta niz. Četrti niz smo začeli, nato zašli v težave, pa se vrnili v igro in imeli zaključno žogo, pa vseeno izgubili. Zato si igralke zaslužijo še toliko večje čestitke, da so se v petem nizu spet dvignile in ga odigrale, kot smo želeli. Bili smo agresivni, pogumni na servisu in napadu, kar se nam je obrestovalo."

"Težko je biti pameten takoj po tej tekmi, v vsakem primeru pa bomo morali dvigniti glave in se pripraviti na četrto tekmo." | Foto: www.alesfevzer.com "Težko je biti pameten takoj po tej tekmi, v vsakem primeru pa bomo morali dvigniti glave in se pripraviti na četrto tekmo." Foto: www.alesfevzer.com

Bruno Najdič, trener Calcit Volleyja: "V petem nizu so nam že v samem začetku pobegnile, potem pa je bilo težko loviti, toda že skozi vso tekmo smo imeli premalo razpoloženih zunanjih igralk. Tudi Maša Pucelj, ki je dala veliko točk, vendar je bilo to za njeno raven premalo. Predvsem pa bi morali biti bolj agresivni na servisu, kar pa nismo bili, pa tudi naš sprejem je bil najslabši v letošnji sezoni, čeprav mu namenjamo veliko pozornosti. Skratka, bilo je veliko trenutkov, ki niso bili takšni, kot bi morali biti. Težko je biti pameten takoj po tej tekmi, v vsakem primeru pa bomo morali dvigniti glave in se pripraviti na četrto tekmo."

Četrta tekma bo v petek, 26. aprila v Mariboru.