0 22.06.2017 20:45:06

Maribor obračunal z Rusi, predstavil se je tudi Mešanović, ki je …. (foto)

Drago Wernig - TAKA
Vijoličasti so v Bakovcih merili moči u Uralom Jekaterinburga.

Mariborčani so odigrali še tretjo prijateljsko tekmo po začetku priprav in prvič zmagali, v Bakovcih so z 2:0 (0:0) ugnali rusko prvoligaško ekipo Ural, v dresu katere je zaigral slovenski branilec Grega Balažic. V vijoličastem dresu se je na ravnici predstavil tudi novi napadalec Jasmin Mešanović in to na najboljši možni način. Z golom, v 62. minuti je zadel za vodstvo slovenskih prvakov, končni izid je zgolj 60 sekund pozneje postavil Gregor Bajde.

Darko Milanič se je v prvem polčasu odločil za postavo Handanović, Palčič, Rajčević, Šuler, Viler, Ahmedi, Pihler, Vrhovec, Bohar, Hotić, Zahović, v nadaljevanju so bili na igrišču Obradović, Hodžić, Mertelj, Uskoković, Kolmanič, Kabha, Ogrinec, Vokić (od 80. Kramarič), Bajde, Tavares, Mešanović.

mesanovic2 dw
Zasedba iz Ljudskega vrta se je predstavila v obetavni podobi. Morda se sliši čudno, toda bpoljša je bila podoba v prvem polčasu, ko sta mreži mirovali, Boharju je veselje preprečila vratnica, v nadaljevanju so bili vijoličasti učinkovitejši.

V mariborski zasedbi je manjkal Jean-Claude Billong, ki ga zaradi poškodbe stegenske mišice čaka vsaj 10 dni mirovanja.