Dončić ob četrti zaporedni zmagi blestel v napadu in obrambi

Dallas Mavericks so premagali Charlotte s 104:93. Luka Dončić je bil le asistenco oddaljen od trojnega dvojčka, vrnil se je Kristaps Porzingis.
Fotografija: Luka Dončić je sijajnemu strelskemu izkupičku dodal tudi 4 blokade, kar je njegov osebni rekord. FOTO: Jared C. Tilton/AFP
Odpri galerijo

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je bil glavni junak četrte zaporedne zmage Dallasa, ki jo je njegovo moštvo doseglo v Charlottu (104:93). Uspeh moštva iz Teksasa sta polepšala tudi dosežek trenerja Ricka Carlisla, ki je vpisal jubilejno 800. zmago, in težko pričakovana vrnitev Latvijca Kristapsa Porzingisa.

Luka Dončić je v Charlottu blestel na obeh straneh igrišča. S 34 točkami je bil prvi strelec dvoboja, ob tem pa je imel tudi 13 skokov, 9 asistenc, kar 4 blokade, kar je njegov osebni rekord, in 2 ukradeni žogi.

»Prvenstvo osvojil z obrambo. Če ne boš imel dobre obrambe, ne boš dosegel ničesar. Mislim, da so se zato vsi pripravljeni žrtvovati, to je ključno za našo ekipo,« je po odlični predstavi povedal 21-letni Luka.

Pri Dallasu so zaradi strogih protokolov, povezanih z novim koronavirusom, nastopili brez Josha Richardsona, Maxija Kleberja, Doriana Finney-Smitha, Dwighta Powella in Jalena Brunsona.

Ob njihovi odsotnosti sta dobri predstavi prikazala Tim Hardaway Jr. z 18 točkami in povratnik po poškodbi Kristaps Porzingis, ki je na svoji prvi tekmi sezone v 21 minutah prispeval 16 točk in 4 skoke.

Vrhunci Luke Dončića proti Charlottu

Dallas je odlično začel tekmo in si že v prvi četrtini priboril 16 točk naskoka (32:16), pri čemer je Luka Dončić prispeval 11 točk in 5 asistenc.

V gostujočem moštvu so drugo četrtino začeli brez Dončića, a kljub temu brez težav nadzorovali potek tekme. Luka je vstopil v igro slabih šest minut pred koncem pri rezultatu 42:26 in se v naslednjih dveh napadih Dallasa izkazal z asistenco in košem. Izid polčasa je bil 60:43.

V tretji četrtini se je vse vrtelo okoli Dončića, ki je samo v tem delu dosegel 16 izmed 28 točk svojega moštva, Dallas pa je pred zadnjo četrtino vodil za 15 (87:72).

Dallas je imel tudi v zadnjem delu vse pod nadzorom in je tekmo mirno pripeljal h koncu. Tako je Rick Carlisle kot 16. trener v zgodovini dosegel mejnik 800 zmag, med aktivnimi trenerji imata več zmag le Gregg Popovich (1283) in Doc Rivers (951).

»Imel sem izjemno srečo. Pri Dallasu smo imeli dolgo časa v svojih vrstah Dirka Nowitzkega, zdaj pa imamo v Luki in Kristapsu dva odlična mlada košarkarja. Sem zelo hvaležen in ničesar ne jemljem za samoumevno. Privilegij je, da sem lahko med 30 trenerji v tej izjemni ligi,« je dejal Carlisle.

Spored lig še najprej kroji novikoronavirus, zaradi katerega so bile prestavljene tekme Phoenix Suns - Atlanta Hawks,  Washington Wizards - Utah Jazz in Boston Celtics - Orlando Magic.

Rezultati lige NBA
Charlotte Hornets - Dallas Mavericks 93:104 (Dončić 34 točk, 13 skokov, 9 asistenc, 4 blokade in 2 ukradeni žogi v 35 minutah)
Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 101:110
New York Knicks - Brooklyn Nets 109:116
Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 107:118
Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 99:128
Los Angeles Clippers - New Orleans Pelicans 111:106
Sacramento Kings - Portland Trail Blazers 126:132