Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

sta
1 21.01.2024 18:15:34

Werder šokiral Bayern na Allianz Areni

Profimedia
Nogometaši nemškega prvaka Bayerna so v tekmi 18. kroga bundeslige doživeli poraz na domačem terenu. Na Allianz Areni je Werder, ekipa s spodnjega dela lestvice, zmagal z 1:0. Bayern tako ob tekmi manj zdaj za vodilnim Bayerjem še vedno zaostaja sedem točk (48-41).

Pri bavarskem velikanu so imeli pred današnjo tekmo 18. kroga povsem jasne načrte: dobiti tri točke, potem še tri v sredo na zaostali tekmi z Unionom, tako da bi bil vrh lige spet povsem zgoščen.

A Werder, ki pred tem na dvobojih z Bayernom kar na 28 tekmah v nizu ni dosegel zmage - to je bil rekord bundeslige -, je poskrbel za šok na Bavarskem. Bayern je sicer imel terensko premoč, ki pa je bila jalova. Werder pa je bil v redkih napadih nevaren.

V prvem polčasu je vratar Manuel Neuer moral dvakrat resno posredovati, prejel je tudi gol, a so ga sodniki Justinu Njinmahu razveljavili, ker je pred tem njegova ekipa naredila prekršek nad Jamalom Musialo. A eno opozorilo za prvake ni bilo dovolj, v 59, minuti je v polno na regularen način zadel še Mitchell Weiser. Do konca Bayernu kljub močnemu pritisku ni uspelo vsaj izenačiti in Werder je dosegel prvo zmago proti Bayernu po septembru 2008.

werder
Profimedia

Že v soboto je bil uspešnejši vodilni Bayer. V Leipzigu, kjer je Benjamin Šeško za domačo ekipo igral do 74. minute, Kevin Kampl pa od 74., je dvakrat izničil vodstvo domačih, potem pa je že v sodnikovem dodatku Piero Hincapie dosegel zmagoviti gol. Borussia Dortmund je premagala Köln s 4:0. V Bochumu, kjer je gostoval tretji Stuttgart, pa je bila tekma za več kot pol ure prekinjena zaradi protestov navijačev. Ti v Nemčiji redno protestirajo zaradi dogovora vodstva nemške lige (DFL), ki omogoča vstop tujim investitorjem v nemški nogomet. Na igrišču so bili sicer lahko bolj zadovoljni domači, ki so zmagali z 1:0.

Danes bo še tekma Borussia Mönchengladbach - Augsburg. Dvoboj Mainz - Union Berlin, ki bi moral biti v petek, pa so zaradi slabih vremenskih razmer oziroma nevarnosti za gledalce na stadionu prestavili.

Na lestvici je prvi Bayer z 48 točkami, Bayern s tekmo manj je ostal pri 41, tretji je Stuttgart s 34, Leipzig in Dortmund pa imata po 33 točk.