Mrakova in Macarolova tik za stopničkami

Jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta sedmi in osmi plov na tekmi svetovnega pokala v Miamiju končali na 4. in 2. mestu.

30. januar 2015 09.08
G. L., Delo.si

Miami - Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta na tekmi za svetovni pokal v Miamiju zopet v boju za stopničke. Sedmi in osmi plov v razredu 470 sta končali na četrtem in drugem mestu ter se v skupnem seštevku na trenutnem četrtem mestu zmagovalnemu odru približali zgolj na točko zaostanka.

Primorki sta na dosedanjih osmih plovih zbrali 45 točk, tretjeuvrščeni Japonki Ai Kondo Jošida in Miho Jošioka pa 44. Na prvem mestu zaenkrat premočno vodita Novozelandki Jo Aleh in Polly Powrie z 11 točkami, na drugem mestu sta s 30 točkami Britanki Hannah Mills in Saskia Clark.

Slovenci imamo v Miamiju še enega svojega predstavnika, in sicer nosilca dveh olimpijskih kolajn Vasilija Žbogarja, ki je trenutno na sedmem mestu. V zadnjih dveh plovih je osvojil četrto in sedemnajsto mesto ter ima skupno 52 točk. Vodi Britanec Giles Scott s 16 točkami, drugi je Avstralec Jake Lilley s 26 točkami, tretji pa Grk Ioanis Mitakis s 34 točkami.