Thermometer Blue 0

Živa Dvoršak

Četrtek, 27. 7. 2017, 14.55

Dvoršakova 34. v Bakuju

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na evropskem prvenstvu v azerbajdžanskem Bakuju s 569 krogi zasedla 34. mesto v disciplini malokalibrska puška trojni položaj. Na tekmi sta nastopili še dve Slovenki: Klavdija Jerovšek (566) je strelski maraton končala na 41., Petra Kuharič (553) pa na 60. mestu.

Slovenska ženska reprezentanca je ekipno tekmo s 1688 krogi končala na predzadnjem, 17. mestu, prvo mesto pa je zasedla Velika Britanija (1722) pred Ukrajino in Francijo (obe 1721). V posamični konkurenci je zlato kolajno osvojila Britanka Seonaid McIntosh (458,5), srebrno Avstrijka Franziska Peer (457,3), bronasto pa Nemka Jolyn Beer (444,5).

Slovenci v trapu med najboljših osem

Slovenija je v ekipni konkurenci v streljanju na glinaste golobe zasedla osmo mesto. | Foto: Reuters Slovenija je v ekipni konkurenci v streljanju na glinaste golobe zasedla osmo mesto. Foto: Reuters Na dvodnevni moški tekmi v trapu je Tomaž Blazinšek zasedel 30. mesto, potem ko je zadel 113 od možnih 125 glinastih golobov. Matjaž Lepen (112) je osvojil 34., Denis Vatovec (110) pa 40. mesto. Slovenija je v ekipni konkurenci zasedla osmo mesto (335), slavila je Portugalska (351) pred Hrvaško (350) in Češko (348).

V posamičnih kvalifikacijah je bil najboljši Irec Ian O'Sullivan (121), poleg njega pa so se v veliki finale uvrstili še Hrvata Josip Glasnović in Giovanni Cernogoraz, Čeh David Kostelecky, Britanec Matthew John Coward-Holley in Portugalec Joao Azavedo.

V nadaljevanju evropskega prvenstva bodo na sporedu še preizkušnje z orožjem velikega kalibra, slovenske barve pa bodo zastopali Renata Oražem ter Rajmond Debevec, Robert Markoja in Dušan Ziško.