2. LIGA ABA, 8. KROG

Primorska neporažena tudi po obračunu s Splitom

HELIOS SUNS KK ROGAšKA | Helios Suns je po podaljšku ugnal Sutjesko. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Helios Suns je po podaljšku ugnal Sutjesko.

V osmem krogu liga ABA sta v sredo na igrišče stopila dva slovenska predstavnika. Rogaška je morala priznati premoč sarajevskemu Sparsu (59:63) in tako zabeležila peti poraz v tej sezoni, Helios je po podaljšku na domačem parketu ugnal Sutjestko in tako vknjižil tretji uspeh v tej sezoni (84:76). V četrtek se je Sixt Primorska pomerila s Splitom in zmagala še osmič zapored (78:69).

Rogaška je zmago zapravila v drugi polovici zadnje četrtine, ko je dosegla le dve točki. Slabe štiri minute pred koncem je namreč vodila z 59:55, potem pa so do konca zadevali le še domačini. S 13 točkami je bil sicer najboljši strelec gostov Marko Pajić, ki je prispeval še šest skokov.

Dejan Jakara, ki je pred dvema dnevoma prevzel vodenje domžalske ekipe, je vpisal prvo zmago na klopi Heliosa v drugi ligi ABA. Domžalčani so dobrih pet sekund pred koncem zaostajali za tri, podaljšek pa je s trojko izsilil Jure Besedič. Podaljšek je nato pripadel Heliosu, dodatnih pet minut so dobili s 15:7. Miroslav Pašajlić je bil s 17 točkami prvi strelec Heliosa.

Trojka Jureta Besediča za podaljšek:

Sixt Primorska je na domačem parketu zabeležila še osmo zmago v tej sezoni in ostaja edina neporažena ekipa v drugi ABA ligi. Primorci so si zmago priigrali v drugem polčasu, ki so ga dobili s 35:26. Z 18 točkami je bil pri slovenski ekipi najučinkovitejši Lance Harris, Luka Vončina je dosegel 15 točk.