Šport > Nogomet
911 ogledov

Olimpija štirikrat v polno na Finskem

olimpija helsinki liga evropa stožice Epa
Nogometaši Olimpije bodo zaigrali v 4. predkolu evropske lige. Napredovanje so si zagotovili še z eno zanesljivo zmago.

Olimpija je na prvi tekmi tretjega predkola evropske lige doma s kar 3:0 odpravila nekdanjega udeleženca lige prvakov HJK Helsinki. Finci so imeli tako pred povratnim dvobojem le še teoretične možnosti za napredovanje, a tudi te so se kmalu razblinile.

Ljubljančani so namreč v 20. minuti zatresli mrežo domačih. Rok Kronaveter je z lepo in natančno podajo našel vtekajočega Issaha Abassa, Ganec pa je z leve strani mimo domačega čuvaja mreže žogo poslal čez golovo črto. To je bil že napadalčev tretji zadetek na dveh tekmah proti Fincem. Gostje so sicer zadeli že tudi nekaj minut prej, vendar je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja, v njem se je znašel Kronaveter.

Ljubljančani so v nadaljevanju prvega polčasa brez večjih težav branili priigrano prednost, piko na i k novi zmagi pa so postavili v 72. minuti. Abass je tokrat izmenjal dvojno podajo z Asmirjem Suljićem, Ganec je pobegnil po levi strani domačega šestnajsterca, podal pred gol, kjer je vratar še odbil okroglo usnje, a le na nogo Danielu Avramovskemu, ki ga je samo še rahlo potisnil v gol.

Le tri minute kasneje se je na semaforju izpisal izid 0:3. Po lepi akciji je na desetih metrih do strela prišel osamljeni Nik Kapun, zadel okvir vrat, žoga se je odbila do Rafinhe, ki pa je nespretno posredoval in zatresel lastno mrežo.

Finci so v 85. minuti dosegli častni zadetek. Po podaji na pet metrov z desne strani je bil najvišji Nigerijec Macauley Chrisantus. A tudi to ni bil končni izid dvoboja. Olimpija je imela po prekršku nad Stefanom Savićem na voljo enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Goran Brkić.

"Zahvaljujem se igralcem Helsinkov za lep sprejem in pošteno tekmo, pa seveda tudi svojim igralcem in vsem v klubu za dobro tekmo in morda najboljši dosežek v nedavni zgodovini. Zdaj imamo samo še dve tekmi do cilja. Sem optimističen in verjamem, da lahko pridemo čez to. Škoda bi bilo, da bi zdaj izpadli. Skušali smo nekatere igralce že nekoliko odpočiti za naslednje tekme, nekaterim bi bil počitek tudi še potreben. Psihološko se moramo čim prej pripraviti na naslednje pomembne tekme. Pogledali smo si tudi že Spartak in videli borbeno ekipo, morda za odtenek bolj obrambno naravnano, ampak zelo čvrsto. Ne bo nam lahko, a jaz sem optimist in tudi v to tekmo bomo šli z namenom, da jo dobimo," je po dvoboju v glavnem mestu Finske dejal trener Olimpije Aleksandar Linta.

Naslednji tekmec Olimpije bo slovaški prvak Spartak Trnava, zmagovalec dvoboja pa se bo uvrstil v skupinski del evropske lige. Prva tekma bo naslednji teden v Ljubljani, povratna pa zadnji avgustovski teden na Slovaškem.

"S fanti smo naredili, kar smo morali. Zavedali smo se, kaj nas čaka. A kakšne posebne evforije ne bo, vemo, da nas čaka še ena tekma. Mi smo optimisti, verjamemo, da vemo, kaj delamo. Zdaj se nam je odprlo, samozavest je zrasla in zdaj je vse lažje. O Spartaku pa še ne razmišljamo, zdaj imamo najprej Maribor. Gremo tekmo za tekmo," pa je razmišljal vratar Aljaž Ivačič.