FORMULA 1

Objavljeno 11. november 2017 19.34 | Posodobljeno 11. november 2017 19.35 | Piše: STA, M. U.

Valtteri Bottas je zmagovalec kvalifikacij pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v Braziliji.

Svetovni prvak Lewis Hamilton. Foto: Reuters

SAO PAOLO – Finski dirkač formule 1 Valtteri Bottas je zmagovalec današnjih kvalifikacij pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v Braziliji. Kvalifikacije je zaznamoval svetovni prvak Lewis Hamilton, ki je v prvem krogu končal v zaščitni ograji, ob tem je razbil dirkalnik, dirko pa bo začel povsem iz ozadja.

Iz dirkalnika je izstopil nepoškodovan

Hamilton, ki si je četrti naslov svetovnega prvaka zagotovil konec oktobra na veliki nagradi Mehike, je izgubil nadzor nad svojim mercedesom in končal v ograji. Ob tem je uničil levo stran svojega dirkalnika in se že na začetku izločil iz kvalifikacijskih bojev, na srečo pa se ni poškodoval. Drugemu vozniku Mercedesa bo družbo v prvi startni vrsti delal Nemec Sebastian Vettel v Ferrariju, tretji je bil še drugi voznik italijanske ekipe, Finec Kimi Räikkönen. Na četrtem in petem mestu sta končala dirkača Red Bulla, Nizozemec Max Verstappen in Avstralec Daniel Ricciardo.