NBA: Dragićevih 25 točk in Miami gre naprej! (VIDEO)

Vročica se je v odločilnem sedmem dvoboju prvega kroga končnice lige NBA znesla nad Charlottom (106:73).

01. maj 2016 22.46
Posodobljeno
NBA/
J. P.
J. P.

Miami - Košarkarji Miamija so v odločilnem sedmem dvoboju prvega kroga končnice lige NBA le strli odpor čvrstega Charlotta, ki je imel pred tem že zaključno žogico ob vodstvu s 3:2 v zmagah, in napredovali v četrtfinale, kjer jih čaka Toronto, ki je v odločilni tekmi ravno tako snel skalp Indiani (89:84).

Vročica je v sedmem dvoboju pred domačimi navijači v dvorani AmericanAirlines Arena nadigrala tekmeca s kar 106:73, levji delež k zmagi pa je prispeval z naskokom najučinkovitejši mož na parketu Goran Dragić, ki se je v 32 minutah igre ustavil pri 25 točkah ob zelo dobrem izkoristku metov (za dve 9:12, trojke 2:5, prosti meti 1:4), dodal pa je še šest skokov v obrambi in štiri asistence. Ljubljančan pred tem v letošnji končnici na nobeni od tekem ni prispeval več kot 18 točk, njegovo povprečje je bilo 12,3 točke na dvoboj.

V zmagovalni vrsti je sicer 16 točk dodal še rezervist Gerald Green, eno manj Luol Deng, medtem ko se je Hassan Whiteside veselil dvojnega dvojčka za 10 točk in 12 skokov. Miami je tekmeca predvsem pošteno preskakal, razmerje v skokih je bilo neverjetnih 58:36! Pri poražencih ni sicer nihče od igralcev dosegel več kot 12 točk, kolikor jih je kljub obupnemu metu iz igre (3:15) prispeval Frank Kaminsky.

Goran Dragić je bil dvakrat učinkovitejši kot povprečno v prvih šestih dvobojih. Foto: Mike Ehrmann/AFP.

Dvoma o zmagovalcu ni bilo niti za trenutek, izid je bil edinokrat in nazadnje izenačen pri 4:4. Na prvi odmor so gostitelji odnesli enajst točk zaloge, ki je do polčasa narasla še za točko, v tretji četrtini pa je bilo odpora Charlotta konec. Vročica je najprej vpisala enajst, nato devet in še osem točk zapovrstjo, sredi zadnje četrtine pa je po delnem izidu 12:0 razlika poskočila že do vrtoglavih +38. Poraz je s trojko 15 sekund pred zadnjim piskom sirene ublažil Jeremy Lamb.

Zmaga s 33 točkami razlike je izenačena najvišja v prvem krogu izločilnih bojev v tej sezoni. Enako prepričljivi so bili v zadnji tekmi s Houstonom branilci šampionske lovorike, košarkarji Golden Stata (114:81). Še zanimivost: Miami je prvi krog končnice zaprl skoraj identinčno, kot ga je odprl, tudi v prvem dvoboju je bil namreč od Sršenov boljši za kar 32 točk (123:91).

IZIDI

Miami Heat : Charlotte Hornets 106:73 (Goran Dragić 25 točk, 6 skokov, 4 podaje in 2 izgubljeni žogi v 32 minutah) - v zmagah 4:3

Golden State Warriors : Portland Trail Blazers 118:106 - v zmagah 1:0

Toronto Raptors : Indiana Pacers 89:84 - v zmagah 4:3