Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 13.10.2018 21:10:58

Jeseničani premagali Fasso

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige na domačem terenu premagali Fasso z 8:5 (2:2, 4:1, 2:2).

Jeseničani so podaljšali niz zmag v regionalnem tekmovanju na štiri, danes so na domačem ledu po nekaj težavah na tekmi, ki sta jo zaznamovali prepišni obrambi, ugnali še Fasso.

Gostitelji so imeli precej težav s tekmeci do sredine tekme, ko so sicer dvakrat vodili za gol, a so Italijani dvakrat izenačili, tretjič pa povedli. Vendar so se takrat hitro vrnili tudi gostitelji, po golu Tadeja Čimžarja (prva dva sta dosegla Luka Bašič in Erik Svetina) v 31. minuti, je isti igralec zadel še enkrat pol minute pozneje, do konca tretjina pa sta bil uspešna še Gašper Glavič in Blaž Tomaževič.

Razlika treh zadetkov je ostala do konca, v zadnjem delu pa sta obe ekipi zadeli še po dvakrat. Gostje so se spet približali le na gol zaostanka (4:5), a sta nato Tomaževič in Žiga Urukalo s hitrima zadetkoma vendarle poskrbela, da je zmaga ostala v Podmežakli.

Jeseničani imajo zdaj v alpski ligi krajši premor; šele 25. oktobra jih čaka tekma v Salzburgu. Vmes pa se bodo v Rittnu merili na turnirju 2. kroga celinskega pokala, med 19. in 21. oktobrom bodo napredovanje iskali v konkurenci južnotirolskih prirediteljev, Crvene zvezde in budimpeštanskega kluba MAC.

Značke: hokej, sta