Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

0 24.04.2018 10:03:26

Washington v drugem krogu, Toronto v odločilni sedmi dvoboj

Aleksander Ovečkin
V ligi NHL sta bila ponoči na sporedu dva obračuna. Washington Capitals so na gostovanju v Ohiu s 6:3 ugnali Columbus Blue Jackets in se s skupnim izidom 4:2 v zmagah prebili v drugi krog končnice. Toronto Maple Leafs pa so s 3:1 ugnali Boston Bruins in izsilili sedmi tekmo, ki bo v sredo v Bostonu.

Na tekmi v Columbusu je še enkrat več izstopal ruski zvezdnik Aleksej Ovečkin ki je zadel v 37. in 39. minuti za 2:1 in 3:1. Gostje so se še približali na 3:2, a nato sta Devante Smith-Pelly in Chandler Stephenson 44. in 46. minuti v razmaku vsega 1:34 minute poskrbela za vodstvo s 5:2 in praktično odločila zmagovalca. Nick Foligno je v 47. minuti z golom za 5:3 vrnil kanček upanja ekipi iz Columbusa, a je izid v resnici le kozmetično popravil.

V drugem krogu končnice se bo Washington pomeril z branilci naslova Pittsburgh Penguins.

Boston je v Torontu z golom Johna DeBruska po dobri minuti celo povedel, William Nylander v 22., Marner Mitchell v 44. in Tomaš Plekanec v 59. minuti pa so poskrbeli, da bodo Kanadčani priložnost za napredovanje dobili še na eni tekmi.