Šport > Nogomet
220 ogledov

Stojanović zmagal, Verbič remiziral, Kampl izgubil, Mevlja sedel

Dinamo Zagreb Epa
Od štirih slovenskih nogometašev, ki so začeli nastope v Evropski ligi, se je zmage veselil le Petar Stojanović v dresu zagrebškega Dinama. Benjamin Verbič je z Dinamom iz Kijeva remiziral, Kevin Kampl je z Leipzigom izgubil doma, Miha Mevlja pa je soigralce pri Zenitu spremljal s klopi.

Medtem ko je Dinamo Petra Stojanovića v Zagrebu napolnil mrežo Fenerbahčeja (4:1), sta Kevin Kampl in Benjamin Verbič, ki sta prav tako igrala vseh devetdeset minut, dobila zadetka v zadnjih minutah.

Dinamo Kijev je v prvem polčasu prišel do vodstva z 2:1 - pri drugem zadetku je s strani žogo v kazenski prostor poslal prav Verbič, izenačujoči zadetek pa so gostje iz Astane dosegli v 95. minuti.

Kevin Kampl bi lahko proti svojemu nekdanjemu klubu postal junak, saj je v 82. minuti natančno podal Yussufu Poulsenu, ki je z glavo zadel za 2:2, toda gostje iz Salzburga so v 89. minuti zadeli za vse tri točke. Natančen je bil Fredrik Gulbrandsen, ki je v igro vstopil pet minut prej.

Uvodne točke se je veselil tudi Miha Mevlja, saj je njegov Sankt Peterburg remiziral v Koebenhavnu (1:1), 28-letni Ljubljančan pa je soigralce spremljal s klopi.