zlata evropska liga evropska liga slovenska odbojkarska reprezentanca Samo Miklavc

Zlata evropska liga, 3. krog

Tudi v tretje ni šlo: Slovenci izgubili tudi doma #foto

1

Slovenija Turčija odbojka | Foto Urban Urbanc/Sportida

Pomlajena in močno zdesetkana slovenska odbojkarska reprezentanca je v tretjem krogu zlate evropske lige izgubila še tretjič. Po porazu proti Nizozemski in Ukrajini so slovenske odbojkarje v mariborski dvorani Tabor premagali tudi močni Turki. Gostje so prevladovali v vseh elementih igre in zanesljivo zmagali s 3:0 v nizih. Slovenci tako ostajajo brez točk, Turki pa so z osmimi točkami najboljša ekipe v skupini B.

"Čakali smo domačo tekmo, da poskusimo osvojiti prvo zmago. Vidi se, da imamo velike težave s poškodbami, Tonček Štern je že na prejšnji tekmi prejel močan udarec v rebra in je bil sedaj praktično brez treninga. Vseeno smo poskusili v prvem nizu, ampak ni šlo. Poskusili smo tudi z ostalimi igralci, a je ta prehod iz državnega prvenstva na evropski nivo pustil posledice. Nastopanje v evropski ligi, kjer igrajo ekipe v najmočnejših postavah, je za nas, z zdesetkano ekipo, kar velik zalogaj. V nadaljevanju moramo zaigrati točko po točko, niz po niz in priti do ene zmage,'' je po novem porazu dejal selektor Samo Miklavc.