Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 04.03.2017 11:16:23

Kranjec v prvem 'polčasu' domače tekme razočaral svoje privržence

alesfevzer.com
Avstrijec Marcel Hirscher je ubral najhitrejšo linijo med vratci prve vožnje veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kranjski Gori.

Od konkurentov je manj kot sekundo za avstrijskim asom zaostal le Norvežan Henrik Kristoffersen (+0,96). Francoz Justin Murisier si je na tretjem mestu že nabral 1,10 sekunde zaostanka.

Prvi slovenski nastop je bilo možno spremljati že pri številki 9. Nosil jo je prvi slovenski veleslalomski adut Žan Kranjec, ki pa kljub glasnemu in bučnemu navijanju v ciljni areni, navijanje so spremljali takti Avsenikove Golice po ozvočenju, ni izkoristil prednosti domačega terena.

Za Hirscherjem je zaostal 2,40 sekunde, kar mu po 50 nastopajočih zagotavlja finale, a le dvajseto izhodišče za napad. Kranjec je bil na progi preveč previden, podlaga pa je dopuščala agresivnejšo vožnjo.

Med tistimi, ki so odstopili, je bil drugi najboljši veleslalomist sezone Francoz Alexis Pinturault, ki je imel številko 1. Odstop Francoza pomeni, da mora Hirscher priti do vsaj šestih točk, če si želi že danes zagotoviti zmago v veleslalomskem seštevku. Razlika med njima namreč znaša 94 točk, po Vitrancu pa je na koledarju le še finalni veleslalomski obračun v Aspnu.

Druga vožnja bo na sporedu ob 12.30. Na startu je še pet Slovencev, Štefan Hadalin, Miha Hrobat, Žan Grošelj, Martin Čater in Aljaž Dvornik, ki imajo številke od 62 do 69.