Mladi upi Schalkeja premočni za Mariborčane

Mlada ekipa Maribora je v mladinski ligi prvakov izgubila proti mladim upom Schalkeja, ki so zmagali s kar 5:0.

30. september 2014 18.01
G. L., Delo.si

Erkenschwick - Mlada ekipa Maribora je v mladinski ligi prvakov danes doživela še svoj drugi poraz, tokrat na gostovanju pri mladincih Schalkeja. V Erkenschwicku so bili Nemci boljši s kar 5:0.

Mladi upi Schalkeja so že v prvem polčasu razrešili vse dvome o zmagovalcu, saj so ga dobili z rezultatom 3:0. V 20. minuti je mariborsko mrežo načel Maurice Multhaup, njegovo delo pa je nadaljeval Joseph Boyamba, ki je zadel v 26. in 41. minuti. V drugem polčasu je v 69. minuti na 4:0 povišal Felix Platte, isti igralec pa je v 83. minuti zadel še za končnih 5:0.

V mladinski ligi prvakov sicer nastopajo mladinske kategorije klubov, ki igrajo v članski izvedbi najmočnejšega evropskega tekmovanja. Ob 20.45 se bosta tako v Gelsenkirchnu pomerili še članski ekipi obeh klubov.