Mešanović zadel že ob prvencu (VIDEO)

Nogometaši Maribora so v tretji pripravljalni tekmi pred novo sezono prvič zmagali, z 2:0 so odpravili Ural.

23. junij 2017 08.14
J. P.
J. P.

Bakovci - V tretji pripravljalni tekmi pred novo sezono se je slovenski nogometni prvak Maribor dokopal do prve zmage, v Bakovcih je bil z 2:0 (0:0) boljši od ruskega Urala iz Jekaterinburga, pri katerem je v udarni enajsterici začel tudi Gregor Balažic. Prvič po okrevanju sta bila v domačem kadru Marcos Tavares in Matko Obradović, ki sta dobila priložnost po glavnem odmoru, medtem ko trener Darko Milanič ni računal na novinca Jean-Clauda Billonga, ki ga zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice čaka vsaj desetdnevno mirovanje.

Je pa zato svoj prvenec v vijoličnem dresu z golom obogatil nekdanji občasni reprezentant BiH in v minuli sezoni prvi strelec Zrinjskega Jasmin Mešanović, ki se je v 62. minuti po samostojni akciji znašel iz oči v oči z vratarjem Dmitrijem Arapovom in ga hladnokrvno premagal. Le minuto je bilo treba čakati do drugega zadetka, po podaji Tavaresa je bil z natančnim diagonalnim udarcem po tleh uspešen Gregor Bajde. Četrti pripravljalni dvoboj čaka Štajerce že jutri, ko jim bo v Gornji Radgoni nasproti stal Vardar.