Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

0 27.05.2017 23:04:28

Grd padec Žagarja, z motorjem v tekmeca (video)

Youtube
Slovenski speedwayist Matej Žagar je na dirki svetovnega prvenstva v Latviji osvojil šesto mesto. Zmagal je Poljak Piotr Pawlicki, ki je prvič slavil na najvišji ravni, na drugo in tretje mesto pa sta se na preizkušnji v Daugavpilsu uvrstila njegova rojaka Patryk Dudek in Maciej Janowski.

Latvijski Daugavpils je bil tretja postaja letošnje sezone serije Grand Prix. Žagar je na znanem ovalu, na katerem pa proga spet ni bila v takšnem stanju, kot bi si jo želela večina najboljših, še drugič letos osvojil deset točk.

Prvo zmago v karieri si je privozil Poljak Piotr Pawlicki, ki je za seboj pustil dva rojaka, Patryka Dudeka in Macieja Janowskega. Edini v finalu, ki ni bil Poljak, Avstralec Jason Doyle, pa je ostal brez stopničk.

Žagar je dirko začel z dvema drugima mestoma, v tretjem nastopu pa je iz neugodnega startnega mesta osvojil tretje mesto. Ko je v četrti vožnji še v tretje osvojil dve točki za novo drugo mesto, je pred zadnjim nastopom v rednem delu dirke potreboval dve točki za brezskrben preboj v polfinalne vožnje.

Sedemnajsta vožnja večera pa se je izkazala kot prava drama. Janowski je namreč v prvem zavoju "pospravil" svoje tekmece v grdem padcu, v katerem je bil udeležen tudi Žagar. Na srečo jo je odnesel brez hujših poškodb, saj se je lahko sam vrnil v bokse in se ponovno podal na start.

Do trčenja je prišlo, ko se je slovenski dirkač zaletel v Janowskega, ki je pred njim izgubil nadzor nad motorjem in padel, v oba dirkača na tleh pa se je nato zaletel še en Poljak Bartosz Zmarzlik. Na srečo se je grdo trčenje za vse vpletene končalo razmeroma dobro, le z odrgninami in obtolčeninami.

Po diskvalifikaciji povzročitelja padca pa je Žagar ponovljeno vožnjo odločil v svoj prid in se kot peti voznik rednega dela dirke uvrstil v polfinale. Tam je bil prekratek za dobro možnost izbire startnega mesta, kar je pomenilo četrto mesto v polfinalu, skupno šesto mesto na dirki, a tudi konec sanj o še boljši točkovni beri za člana AMTK Ljubljana.

"Novi motorji za trde steze so naredili svoje, je pa res, da smo že videli tudi boljše dni," je po dirki ocenil Žagar in še dodal: "Čas celi vse rane in verjamem, da bo tako tudi z buškami, ki sem jih staknil tokrat, hkrati pa, da bodo tudi motorji imeli tako hitrost, kot si želim."

Žagar se je tako precej popravil po polomu na nedavni dirki v Varšavi, ko je osvojil zgolj točko. Zdaj je z 21 zbranimi točkami po četrtini prvenstva na skupno 11. mestu. Od osmega, ki še neposredno vodi v serijo SGP tudi prihodnje leto, pa ga loči devet točk. Da je letošnja konkurenca res neverjetno močna, pa pove tudi podatek, da so za Žagarjem v SP trenutno kar trije nekdanji svetovni prvaki. Vodi sicer Dudek z 38, drugi je Doyle s 37, tretji pa z enakim številom točk Šved Fredrik Lindgren.

Sezona serije Grand Prix, elitnega tekmovanja speedwayistov v SP, se bo nadaljevala čez 14 dni v Pragi.