Pet slovenskih golov na nedeljskih tekmah

Josip Iličić Epa
Slovenski dan na italijanskih zelenicah.

V 9. kolu Serie A sta se strelsko izkazala tudi dva slovenska reprezentanta, ki v zadnjem reprezentančnem premoru sicer nista imela veliko razlogov za veselje. Blestel je predvsem Josip Iličić.

Ta je v novo sezono krenil s precejšnjimi težavami, po hudi bolezni, ki jo je moral prestajati tudi v bolnišnici, pa se zdaj uspešno vrača na zelenice. Kako velik primankljaj je imela Atalanta ob njegovem neigranju, je Iličić pokazal na dvoboju proti Chievu. Na zelenici je še vedno okrevajoči nogometaš prebil le 60 minut, vendar v tem času kar trikrat zatresel mrežo domačega moštva. Uspešen je bil najprej v 28. minuti, ko je fenomenalno zadel za 0:2, nato pa se je med strelce vpisal še v 50. in 52. munuti ter tako še v večje težave pahnil nekdanja reprezentančna kolega Valterja Birso in Boštjana Cesarja, ki sta s klubom iz Verone prikovana na dno prvenstvene lestvice.

Prav Birsa je nekoliko ublažil poraz Chieva, v 83. minuti je bil natančen z bele točke. Cesar je obsedel na klopi.

V polno je v devetem krogu meril tudi Miha Zajc, ki je z Empolijem remiziral na gostovanju pri Fosinoneju. Za slednjega ni zaigral Luka Krajnc, ki jo je skupil na dvoboju z Norveško. Zajc je v šesti minuti prejel rumeni karton, v 32. pa zadel za 1:1. Sredi drugega polčasa je bil zamenjan, prav njegova menjava Salih Ucan pa je z golom v 79. minuti postavil končni izid dvoboja (3:3).

Od Slovencev je v polju zaigral še Leo Štulac, Parma je doma klonila proti Laziu, Samirja Handanovića pa je v večernem terminu čakal veliki milanski derbi proti Milanu. Inter je slavil za zadetkom Maura Icardija v sodniškem dodatku drugega polčasa.