370 ogledov

Blažič odličen pri Barceloni

Jaka Blažič
Slovenca med boljšimi posamezniki.

V najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju so bile na sporedu štiri tekme 3. kroga, na parket pa sta stopila tudi dva slovenska košarkarja. Barcelona je z Jako Blažičem gostila Bayern München, Budućnost Alena Omića pa se je prav tako na domačem parketu pomerila z Maccabijem.

Blažič je bil pomemben člen ob zmagi z rezultatom 83:73. Na igrišču je prebil 23 minut, v tem času pa je bil nezgrešljiv pri metu. Za dve točki je zadel dvakrat iz dveh poizkusov, za tri točke je bil uspešen njegov edini met, s prostih metov pa je bil natančen štirikrat. Skupno je v svojo statistiko tako vpisal 11 točk, k temu pa dodal še pet skokov, dve asistenci in dve ukradeni žogi. Po statističnem učinku sta bila pri Kataloncih od njega za las uspešnejša Hrvat Ante Tomić (18 točk, pet skokov, pet podaj) in Američan Chris Singleton (15 točk, pet skokov, tri ukradene žoge).

Manj zadovoljen je s parketa odhajal Omić. Črnogorci so z 68:78 vpisali še tretji poraz, naturalizirani slovenski košarkar pa je bil najboljši posameznik pri Budućnosti. Ta je vse zapravila v zadnji četrtini, ki jo je izgubila s 6:20. Omić je zbral 12 točk, sedem skokov in dve asistenci. Scottie Wilbekin je za Izraelce dosegel 28 točk.

CSKA je po pričakovanjih premagal Darussafako z 79:75 (Nikita Kurbanov - 13 točk, osem skokov), Panathinaikos pa Gran Canario (Ioannis Papapetrou - 15 točk, sedem skokov).