Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Alpska liga med 12. in 16. decembrom

Železarji ostajajo nerešljiva uganka za Olimpijo #video #foto

1

Olimpija Jesenice derbi hokej Alpska liga | Foto Vid Ponikvar

Po premoru sta se v ritem Alpske lige vrnila slovenska predstavnika, in to kar na slovenskem derbiju, ki so ga v Tivoliju s 3:0 dobili Jeseničani, ki so izkoristili svoje priložnosti, medtem ko jih zeleno-beli tabor ni. To je bil še četrti derbi med Olimpijo in Jesenicami v tej sezoni, tretji v Alpski ligi, in železarji imajo na njih stoodstotni izkupiček.

Ljubljančani so odločno začeli prvo tretjino, v kateri so imeli dvakrat igralca več, a niso znali ugnati odličnega vratarja Jesenice, enega ključnih členov Clarka Saundersa (zaustavil je vseh 40 strelov zmajev).

V drugi polovici tekme so železarji postajali nevarnejši in svoje priložnosti s pridom izkoristili. V 31. in 34. minuti sta domačega vratarja Roberta Kristana premagala najprej Adis Alagić, nato pa še Markus Piispanen, ki je zadel v igri z dvema igralcema več. Piko na i zmagi je ob nezbranosti Olimpije v 50. minuti tekme postavil Miha Logar, ko je v hitrem solo protinapadu povišal prednost Jesenic na 3:0. To je bil tudi končni izid četrtega derbija sezone.

Moštvi se bosta spet srečali 30. decembra na Jesenicah, tudi peti derbi sezone pa boste lahko spremljali v neposrednem prenosu na Planet 2.