0 10.10.2015 11:00:02

Lorenzo pred Rossijem, hud padec De Angelisa

Alex de Angelisa so v bolnišnico prepeljali s helikopterjem.
Reuters
Španec Jorge Lorenzo (Yamaha) je dosegel najboljši čas v današnjih kvalifikacijah pred nedeljsko dirko za svetovno prvenstvo razreda motoGP za veliko nagrado Japonske v Motegiju.

S tem je dosegel štiriintrideseti prvi startni položaj doslej, četrtič v tej sezoni.

Drugi je bil Italijan Valentino Rossi (Yamaha), vodilni v prvenstvu, tretji pa poškodovani Španec Marc Marquez (Honda), aktualni svetovni prvak. Rossi ima v skupnem seštevku za SP le 14 točk prednosti pred Lorenzom.

Na zadnjem prostem treningu pred kvalifikacijami je huje padel Alex de Angelis iz San Marina in trening je bil nekaj časa prekinjen. Po podatkih organizatorjev je po padcu lahko govoril in premikal roke in noge, kljub temu pa so ga na nadaljnje preglede in oskrbo s helikopterjem prepeljali v bolnišnico Dokkyo.

Francoz Johann Zarco (Kalex), ki je že predčasno osvojil naslov prvaka v razredu moto2, bo tokratno dirko sedmič v sezoni začel s prvega startnega mesta. V kategoriji moto3 je z rekordom proge (1:56,484) prvič v karieri do prvega startnega mesta prišel Italijan Romano Fenati (KTM), vodilni v prvenstvu in prejšnji lastnik najhitrejšega časa v tem razredu Britanec Danny Kent (Honda) pa je dosegel šesti čas.