Petrol Olimpija tokrat povsem nemočna

Košarkarji Petrol Olimpije so gostovali v Banjaluki pri Igokei in prepričljivo izgubili z 78:86.

16. december 2017 08.10
Košarka Petrol Olimpija - Strasbourg 12.12.2017 [Petrol Olimpija,košarka,šport]
N. Gr., STA
N. Gr., STA
Banjaluka - Košarkarji Petrola Olimpije so drugič zapored zapustili parket lige Aba razočarani. Potem ko so v prejšnjem krogu izgubili v Zadru, so tokrat padli v Laktaših pri Igokeji. Za Ljubljančane je to sedmi poraz, ki jih je pahnil v spodnji del razpredelnice.

Bolj kot oba poraza v oči bode nemoč izbrancev Gašperja Okorna. Resda so nastopili precej oslabljeni, vendar tako v Zadru kot tokrat v BiH niso bili niti blizu uspeha. Zadar jih je v prvem polčasu nadigral za več kot dvajset točk, Igokea je imela po prvih dvajsetih minutah prednost 48:32, po treh četrtinah pa že 72:52. Na koncu je zasluženo slavila z višjo razliko, kot je izgubila prvo tekmo v Stožicah.

Od desetih igralcev, ki jih je imel na voljo Okorn, so največ točk dosegli Jordan Morgan (20, met 9:14), Devin Oliver (18, 6 skokov) in Domen Lorbek (16, trojke 4:7).

Petrol Olimpija bo v 2017 odigrala še eno tekmo v ligi Aba, in sicer bo 23. decembra ob 17. uri gostila Cibono.

Igokea : Petrol Olimpija 86:78 (24:16, 48:32, 72:52)

Dvorana Laktaši, gledalcev 600, sodniki: Hordov (Hrvaška), Arsenijević (Srbija), Šundić (Makedonija).
Igokea: Ponjavić 2, Lee 17 (4:5), Gajić 4, Glogovac 3, Milošević 2, Jevtović 25 (3:5), Radivojević 5, Ljubičić 4 (2:2), Šibalić 18 (3:3), Rikić 6 (2:2).
Petrol Olimpija: Radulović 2, Oliver 18 (3:6), Špan 4 (2:2), Bubnić 5, Badžim 4, Morgan 20 (2:3), Lorbek 16, Hrovat 9 (7:8).
Prosti meti: Igokea 14:17, Petrol Olimpija 14:19.
Met za tri točke: Igokea 8:25 (Šibalić 3, Lee 3, Radivojević, Glogovac), Petrol Olimpija 6:16 (Lorbek 4, Oliver, Bubnić).
Osebne napake: Igokea 21, Petrol Olimpija 19.