GJtPNFnW4AAxeMl Svet24.si

Hud potres prizadel okolico Vidma; tla so se ...

433132554_2134136413613298_5685619191041566114_n Svet24.si

Policija prekinila iskanje male Danke v Banjskem ...

1663812312-036mv Necenzurirano

Kakšna stavka? Največja zasebna klinika podira ...

janez janša, shod Reporter.si

Kdo ima koga za norca? Janša, večkrat v ...

ronaldo 33 Ekipa24.si

Joj, kaj je naredil Ronaldu! To je predrznež, ki ...

skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Svet

Teorija zarote, po kateri ni države na svetu, ki je ne bi nadzorovale banke v lasti Rothschildov

Deli na:
Teorija zarote, po kateri ni države na svetu, ki je ne bi nadzorovale banke v lasti Rothschildov

Dinastija Rotschield - Foto: Arhiv Svet24

V času barona Louisa Rotschilda je avstrijska veja slavne bankirske družine dočakala zaton.

Obstaja teorija zarote, po kateri ni države na svetu, ki je ne bi nadzorovale banke v lasti Rothschildov, nobene vlade, ki ne bi bila odvisna od Rothschildov, nobene krize, iz katere ne bi kovali dobičke, vključno s posli z begunci, piše avstrijski tednik Profil. A kot še dodaja tednik, ta teorija zarota ne sloni na realnih temeljih, saj so Rothschildi zdaj precej manj vplivni, kot so bili včasih.

O Rothschildih je bilo napisanih že veliko knjig, zadnja, ki ima naslov Rothschild, je delo avstrijskega zgodovinarja Romana Sandgruberja. Njegova knjiga je opis zgodovine avstrijske veje te slovite bankirske družine, katere začetnik je Mayer Amschel Rothschild, trgovec s staro šaro v judovskem getu v Frankfurtu, ki je postal uspešen bankir. Bistroumno je poslal svoje sinove v različne države (v prestolnice London, Pariz, Dunaj in Neapelj) in tako stkal mednarodno bančno-finančno omrežje. Rothschildom je padla sekira v med v času Napoleonovih vojn, ko so postali glavni finančniki Britancev in njihovih zaveznikov.

Avstrijski tednikProfil:teorija zarota ne sloni na realnih temeljih, saj so Rothschildi zdaj precej manj vplivni, kot so bili včasih.

Začetnik avstrijske veje Rothschildov je bil Salomon Rothschild, ki je na Dunaju ustanovil banko in začel vlagati v državne obveznice, rudarstvo, industrijo in prevozništvo. Gradil je železnice in kupoval jeklarne. Leta 1823 je celo postal dedni baron. Njegov sin Anselm Salomon, ki je ustanovil banko Creditanstalt, je postal leta 1910 najbogatejši Evropejec. Umrl je leta 1911, posle dunajskih Rothschildov je zato prevzel njegov sin Louis. A z njim se je začel zaton dunajske veje družine Rothschild.

Udarec za družinske posle je bil že razpad habsburške monarhije, še hujši udarec pa je bila svetovna gospodarska kriza, ki je povzročila stečaj banke Creditanstalt leta 1931. Po priključitvi Avstrije k Nemčiji leta 1938 so Louisa zaprli nacisti in ga prisilili, da jim je izročil svoje premoženje. V zameno je leta 1939 lahko odšel v ZDA. Po vojni je Louis, ki je umrl leta 1955 in ni pustil za sabo moških potomcev, dobil vrnjen le del odvzetega premoženja.