Na Elizejskih poljanah se je veselil Froome

Objavljeno 23. julij 2017 22.50 | Posodobljeno 23. julij 2017 22.51 | Piše: STA, Ma. M.

Britanec je že četrtič zmagal na kolesarski dirki po Franciji.

Skupni zmagovalec je že četrtič Chris Froome.

PARIZ – V Parizu se je po treh tednih in 3540 prevoženih kilometrih končala kolesarska dirka po Franciji. Skupni zmagovalec je že četrtič v karieri in tretjič zaporedoma postal kolesar Skya Britanec Chris Froome. Na koncu je za 54 sekund premagal Kolumbijca Rigoberta Urana, tretje mesto je zasedel Francoz Romain Bardet.

Zadnjo, 103 kilometre dolgo etapo od Montgerona, kjer se je pred 114 leti prvi Tour začel, do Elizejskih poljan v Parizu je v sprintu glavnine dobil Rogličev moštveni kolega pri ekipi LottoNl-Jumbo Nizozemec Dylan Groenewegen. Drugi je bil Nemec Andre Greipel, tretji pa Norvežan Edwald Boasson Hagen. S šestim mestom je svojo najboljšo etapno uvrstitev na Touru dosegel Borut Božič. Božičev moštveni kolega pri Bahrain Meridi Grega Bole je bil 35.