Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
20. 11. 2017,
20.08

Osveženo pred

6 let, 5 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 0,45

Natisni članek

zaposleni Slovenija odnosi UKC Ljubljana zdravstvo

Ponedeljek, 20. 11. 2017, 20.08

6 let, 5 mesecev

UKC LJUBLJANA

"Če so ljudje utrujeni, se sprejo za vsako figo" #video

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 0,45

Zaradi razhajanj z vodstvom nevrološke klinike UKC Ljubljana je pred dnevi odstopila predstojnica oddelka za možganske kapi Janja Pretnar Oblak. Osebja na omenjeni kliniki je premalo, zaposlenim ne izplačujejo nadur, red pa vodstvo ustvarja z mobingom in prikrivanjem podrejenih, pravijo viri znotraj UKC.

Novinarka: Nataša Repovž/Video: Planet TV


Predsednik sindikata Kliničnega centra Ljubljana Matija Cevc priznava, da v Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Ljubljana prevladujejo slabi odnosi in komunikacija, so poročali v oddaji Planet Danes na Planet TV.

"Ko se poskušajo stvari rešiti, jih že ujame drugi izziv, da sploh ne moremo dihati. Če so ljudje preutrujeni, se sprejo za vsako figo," pripoveduje Cevc. Od 60 popravljalnih ukrepov, ki jih je ministrstvo za zdravje UKC Ljubljana naložilo po izrednem upravnem nadzoru, ene od najpomembnejših nalog, vzpostavitve sistema kakovosti, še vedno niso rešili.

Odnosi še vedno šepajo, pritožb je manj kot v preteklosti

"Poročevalce o preteči nevarnosti še danes ignorirajo, nad poročevalci neželenih dogodkov izvajajo celo trpinčenje. Takšno stanje medicinska stroka imenuje kultura strahu," pripoveduje nevrologinja Bojana Žvan

Osebja je še vedno premalo, o mobingu, ustrahovanju in pritiskih na delavce marsikdo javno ne želi spregovoriti. "Velikokrat je razvidno iz obraza, da bi rekli da, a ne rečejo. Če jih vprašamo, kakšni so odnosi, rečejo, ja, saj kar gre, največ pa jih sploh noče komentirati dogodkov," pojasnjuje Saša Kotar iz Sindikata delavcev v zdravstveni negi UKC Ljubljana.

Podobno pripoveduje Andrej Dolčinski iz Sindikata zdravstva Slovenije: "Zadnje čase ne dobivamo nobenih informacij, nobenih pritožb. Včasih so ljudje klicali in povedali, kaj jih moti. Zdaj se je to končalo. Dve možnosti sta, ali se je vse uredilo ali pa so ljudje ustrahovani."

Zaposleni so preobremenjeni, pogosto delajo brez pravih informacij

Zaposleni tožijo, kako jim nalagajo delo, in ker so preobremenjeni, med njimi ni prave komunikacije. "Pogovor se ponavadi zgodi samo takrat, ko je težava že tu. Takrat pa je ponavadi že zelo hudo," razlaga Kotarjeva.

Podatka o tem, koliko ljudi je bolnišnico v zadnjih letih zapustilo prav zaradi notranjih nesoglasij, sindikati nimajo, je pa v UKC Ljubljana v zadnjih treh letih prišlo 500 novih zaposlenih.

"Informacije ne prihajajo, tiste, ki pridejo, pa so pavšalne. Ljudje se pritožujejo, da nimajo podatkov in da ne morejo delati brez pravih informacij, kar je razumljivo," pripoveduje Dolčinski.

Ne spreglejte