Objavljeno 17. september 2014 00.58 | Posodobljeno 17. september 2014 00.58 | Piše: STA, Ma. F.
Ključne besede: liga prvakov

Madridčani so pričakovano zmagali, in sicer s 5 : 1.

Cristiano Ronaldo.

Slovenski nogometni prvak Maribor bo svojo pot v skupinskem delu lige prvakov začel v sredo proti lizbonskemu Sportingu, že danes pa sta bila na delu dva slovenska reprezentanta. Jan Oblak je z madridskim Atleticom v gosteh pri Olimpiakosu izgubil z 2 : 3, Ludogorec Romana Bezjaka pa v Liverpoolu z 1 : 2.

V skupini A je Jan Oblak debitiral za finalista iz pretekle sezone, a njegov prvenec ni bil ravno uspešen. Oblak je že po 13 minutah moral po žogo v mrežo, potem ko ga je z natančnim strelom ugnal Arthur Masuaku. Drugi zadetek je dobil v 31. minuti, potem ko ga je v kazenskem prostoru ugnal Ibrahim Affelay. Mario Mandžukić je v 38. minuti znižal Atleticov zaostanek s strelom z glavo, Konstantinos Mitroglu pa je Grkom zagotovil zmago v 74. minuti. Antoine Griezmann je v 87. minuti poskrbel le za lepotni popravek izida.

Na drugi tekmi skupine je torinski Juventus z 2 : 0 ugnal Malmö. Carlos Tevez je v 59. minuti zadel za 1 : 0, kar je bil njegov prvi gol v ligi prvakov po letu 2009, drugega pa je dodal v 90.

V skupini B so bili poleg Bezjaka aktivni tudi slovenski sodniki. Na Anfieldu je pravico delil Matej Jug s pomočniki, zmage pa so se veselili domači z 2 : 1. Bezjak, igral je do 87. minute, je imel v 72. minuti izjemno priložnost, ko mu je veselje preprečila vratnica, 10 minut zatem pa je Mario Balotelli rdečim priigral vodstvo. Bolgari so izenačili v sodniškem dodatku prek Danija Abaloja, a je zmaga vseeno le ostala doma po zaslugi enajstmetrovke Stevena Gerrarda.

Madridčani pričakovano slavili

Na stadionu Santiaga Bernabeuja v Madridu je branilcu naslova Realu in Baslu sodil Damir Skomina. Madridčani so pričakovano zmagali, in sicer s 5 : 1. Domači so v vodstvo prišli v 14. minuti po avtogolu Mareka Suchyja, v 31. in 32. minuti pa sta Gareth Bale in Cristiano Ronaldo tako rekoč odločila tekmo. James Rodriguez je v 36. minuti napovedal pravo katastrofo Švicarjev, ki pa so že v 38. minuti znižali prek Derlisa Gonzaleza. V 79. minuti je peti gol za Real prispeval Karim Benzema s strelom z roba kazenskega prostora v levi zgornji kot.

V skupini C je Monaco ugnal Bayer Leverkusen z 1 : 0, edini gol je dosegel Joao Moutinho v 62. minuti. Benfica pa je doma izgubila proti Zenitu iz Sankt Peterburga z 0 : 2. Rusi so že v šesti minuti povedli prek Hulka, v 18. minuti je vratar Artur dobil rdeči karton zaradi prekrška na robu kazenskega prostora, v 22. minuti pa je Axel Witsel z glavo povišal na 2 : 0.

Borussia Dortmund je v skupini D z enakim izidom odpravila Arsenal. Ciro Immobile, novinec v rumeno-črnem dresu, je Nemcem priigral prednost ob koncu prvega polčasa, na začetku drugega pa je Pierre Aubameyang postavil končni izid. Galatasaray in belgijski Anderlecht sta se razšla z 1 : 1. Belgijci so povedli v 53. minuti prek Dennisa Praeta, Burak Yilmaz pa je izenačil v sodniškem dodatku.