Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 04.09.2018 08:00:28

Največje presenečenje turnirja: Švicar Roger Federer izpadel v osmini finala!

Roger Federer
Vszi
Roger Federer je izpadel v osmini finala odprtega teniškega prvenstva ZDA v New Yorku. Švicar, petkratni zmagovalec US Opna, ki je bil na zadnjem turnirju za grand slam drugi nosilec, je v štirih nizih in po treh urah in 34 minutah dvoboja moral priznati premoč Avstralcu Johnu Millmanu.

Za novo teniško senzacijo je poskrbel 29-letni nepostavljeni Avstralec Millman, ki se je v četrtfinale uvrstil z izidom 3:6, 7:5, 7:6 (7), 7:6 (3). Avstralec, ki še nikoli ni bil višje od 49. mesta na svetovni jakostni teniški lestvici ATP, se je, potem ko je izločil nekdanjo številko 1 in enega največjih igralcev, sploh prvič uvrstil v četrtfinale katerega od turnirjev velike četverice.

Millman, ki še nima osvojenega turnirja ATP, se bo za polfinalno vstopnico pomeril s še eno teniško legendo in večkratnim zmagovalcem turnirjev za grand slam Srbom Novakom Đokovićem, šestim nosilcem, ki je bil v osmini finala v treh nizih in po dveh urah boljši od Portugalca Joaa Souse.

V osmini finala je izpadla tudi ruska teniška zvezdnica Marija Šarapova. Nekdanja številka 1 ženskega tenisa, petkratna zmagovalka turnirjev za grand slam, je v dveh nizih izgubila proti Španki Carli Suarez Navarro.

Značke: tenis, zda