Kakšna SAMOZAVEST: Luka Dončić prvo ime dvoboja, Dallas NOREL ob tej sijajni predstavi!

Luka Dončić
Reuters
Luka Dončić je bil glavni mož pri novi zmagi Dallasa.

V ligi NBA sta v soboto na igrišče stopila oba slovenska zvezdnika. Uspešnejši je bil Luka Dončić, ki je bil z 22 točkami najboljši strelec svojega Dallasa pri domači zmagi nad Oklahomo s 111:96. Slovenski novinec v ligi je v 31 minutah v statistiko vpisal šest skokov, osem asistenc in ukradeno žogo. Zadel je devet od 15 metov iz igre, 3:4 je metal proste mete, vknjižil pa je tudi štiri izgubljene žoge. Pri gostih se je najbolj izkazal Paul Geroge, ki je 20 točkam dodal še 13 skokov in 6 podaj. Dallas je tako prišel do četrte letošnje zmage in hkrati druge na zadnjih treh tekmah, ob osmih porazih pa je to dovolj za 13. mesto v zahodni konferenci.

V ekipo Miamija se je po poškodbi kolena vrnil Goran Dragić, a se v obračunu z Washingtonom, ki ga je njegova ekipa na domačem igrišču izgubila s 110:116, ni izpostavljal. V 21 minutah sploh ni metal na koš, vknjižil je le dva skoka in tri asistence.

V ponedeljek bosta obe ekipi slovenskih igralcev gostovali, Dallas pri Chicagu, Miami pa v Philadelphii.

Značke: dončić, nba