Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

sta
0 23.01.2022 22:55:18

Napoli uspešen, remi Milana in Juventusa

Profimedia
Nogometaši Salernitane so s slovenskim vratarjem Vidom Belcem v 23. krogu italijanske lige gostovali pri Napoliju in izgubili z 1:4. Derbi Milana in Juventusa se je končal brez golov.

Napoli, ki je skočil na drugo mesto lestvice, je odločil tekmo v začetku drugega polčasa, ko sta v 47. in 53. minuti zadela Amir Rrahmani in Lorenzo Insigne (ta se je s 115 goli pri Napoliju izenačil z Diegom Maradono), ki je unovčil najstrožjo kazen.

Ta dva sta namreč nadgradila prednost 2:1, ki jo je imel neapeljski klub po prvem polčasu. V tem sta za zmagovalce zadela Juan Jesus in Dries Mertens. Za zadnjeuvrščeno Salernitano, ki je od 51. minute igrala brez izključenega Frederica Veselija, je bil uspešen Federico Bonazzolli.

Derbi Milana, ki je že po slabe pol ure ostal brez poškodovanega Zlatana Ibrahimovića, in Juventusa, pri katerem so sporočili, da bo njegov krilni igralec Federico Chiesa po operaciji kolena okreval sedem mesecev, se je končal brez golov. To pomeni, da je Milan z 49 točkami tretji na lestvici, ima pa toliko točk kot drugouvrščeni Napoli. Juventus ostaja peti z 42 točkami.

Torino in Sassuolo sta igrala 1:1, pri čemer je točko gostom v 88. minuti prinesel Giacomo Raspadori, Spezia pa je z 1:0 premagala Sampdorio, ki je od 73. minute igrala brez izključenega Albina Ekdala.

Na današnji prvi tekmi sta Cagliari in Fiorentina, za katero zaradi bolezni ni igral Dušan Vlahović, s 17 goli je skupaj s Cirom Immobilejem iz Lazia vodilni strelec lige, igrala 1:1. Obe ekipi sta zapravili po eno enajstmetrovko, pri gostih pa je v 65. minuti rdeč karton dobil Alvaro Odriozola.

Empoli je brez odsotnih Petra Stojanovića in Lea Štulca gostil Romo in izgubil z 2:4. Rimljani so vse štiri gole dosegli že v prvem polčasu, njihovi avtorji so bili Tammy Abraham, Gianluca Mancini, Sergio Oliveira in Nicolo Zaniolo. Andrea Pinamonti in Nedim Bajrami sta bila strelca za domače.

Že v soboto so nogometaši milanskega Interja premagali Venezio z 2:1. Branilec naslova v serie A ima na vrhu lestvice 53 točk, štiri več od zasledovalcev in še tekmo v dobrem. Slovenski reprezentant Domen Črnigoj ni bil v kadru beneške ekipe, nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović pa je branil celo tekmo za Inter.

Na olimpijskem stadionu v Rimu sta se v soboto merila Lazio in Atalanta in se razšla brez zadetkov. V Večnem mestu ni nastopil Josip Iličić. Po poročanjih nekaterih italijanskih medijev ima slovenski reprezentant znova psihične težave, zavoljo tega je bil Kranjčan dlje časa zunaj pogona že v prvem valu pandemije novega koronavirusa leta 2020. Iličić prejšnji teden na tekmi proti Interju uradno ni nastopil zaradi okužbe z novim koronavirusom.

Genoa in Udinese sta se razšla z 0:0, Verona pa je že v petek premagala Bologno z 2:1.