Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

ru
0 25.05.2017 20:51:24

Celjani izkoristili prvo zaključno žogo

fb
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v predzadnjem krogu končnice za prvaka v ligi NLB v gosteh premagali novomeško Krko z 38:26 (18:14).

* Dvorana Marof, gledalcev 400, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).
* Krka: Nunčič, Tomič, Brajer, L. Rašo 6 (1), Jurečič 3, Lavrič 5, Didovič 1, Okleščen 6, Furdi, Pršina, Jakše 2, Udovč 2 (1), D. Rašo 1, Bezgovšek, Klobčar.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Malus 1, Babarskas, Janc 7, Razgor, Suholežnik 3, Marguč 3 (1), Grošelj 2, Zarabec 3, Kodrin 2, Makuc, Mačkovšek 3, Mlakar 3, Žvižej 9 (2), Bećiri 2.
* Sedemmetrovke: Krka 2 (2), Celje Pivovarna Laško 4 (3).
* Izključitve: Krka 2, Celje Pivovarna Laško 4 minut.
* Rdeči karton: /.

celje pl 3
fb

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so izkoristili prvo "zaključno žogo" in po današnjem zmagoslavju v dolenjski prestolnici zasluženo osvojili 21. naslov državnih prvakov. Izbranci Branka Tamšeta so po zelo slabi predstavi v prvem polčasu v drugem dvignili raven svoje igre, izkoristili večji nabor kakovostnih rokometašev in v dostojnem slogu potrdili naslov državnih prvakov.

Celjani so - po spodrsljajih Velenjčanov v Ribnici in Škofji Loki - za potrditev naslova potrebovali točko, osvojili pa so obe. Celjska igra v prvem polčasu bo hitro padla v pozabo, v njihovi igri je kapljalo in curljalo na vseh straneh. Obramba ni bila na zadovoljivi ravni, na njihovo srečo pa je bil razpoložen vratar Urban Lesjak, ki je nanizal nekaj bravuroznih obramb in preprečil "blamažo".

Igra v napadu ni bila tekoča, sprožili so številne strele iz neizdelanih položajev, zapravili so tudi številne "čiste" strele. V 19. minuti so celo zaostali (11:12), najvišjo prednost pa so si priigrali tik pred odhodom na veliki odmor (18:14).

Druga polovica tekme je minila v znamenju novih-starih prvakov, ki so si že po pičlih devetih minutah priigrali deset golov prednosti (26:16). V vseh elementih igre so bili daleč pred Novomeščani in velika zabava se je lahko začela ter bo bržkone trajala še dolgo v noč, saj se bodo na poti do Celja ustavili še v ljubljanski pivnici, a prava "fešta" sledi šele po zadnjem dvoboju z Velenjčani.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Luka Žvižej z devetimi goli, vratar Lesjak pa je zbral spoštljivih 20 obramb. V novomeški zasedbi je bil strelsko najbolj razpoložen Leon Rašo s šestimi zadetki.

Celjska zasedba bo v zadnjem krogu gostila velenjsko Gorenje, novomeška pa bo gostovala v Škofji Loki. Obe tekmi bosta v petek, 2. junija.