Šport > Nogomet
3631 ogledov

Vratarju rdeči karton... ker je premočno vrgel žogo z igrišča?

Spal
Najbizarnejši rdeči karton v zgodovini. Milinković-Savića je sodnik izključil, ker je premočno vrgel žogo z igrišča.

Italijanski nogometni sodnik Luca Pairetto se je odločil za radikalno potezo na tekmi Serie A med Romo in Spalom, ko je izključil Spalovega vratarja, Vanjo Milinković-Savića.

Spal je presenetljivo vodil na gostovanju pri Romi z 2:0, nato pa so se stvari zakomplicirale, ko sta se na igrišču pojavili dve žogi. Srbski vratar je eno z vso silo vrgel preko reklamnih panojev in redarjev, nato pa je drugo nameraval poslati v igro.

Toda sodnik Pairetto je pritekel do njega ter mu pokazal pot v slačilnico, s čimer se srbski vratar še kar nekaj časa ni mogel pomiriti.

V obrambo vratarju so se postavili njegovi soigralci, toda sodnik je bil neomajen, kljub temu da so ga gosti prepričevali kar nekaj minut, preden so se dokončno sprijaznili z odločitvijo in Milinković-Saviću ni preostalo drugega, kot da zapusti igro.

Kasneje se je razvedelo, da je Milinković-Savić dejansko prejel najprej rumeni karton zaradi zavlačevanja, ker pa je nato žogo z vso silo vrgel z igrišča, si je sodnik njegovo dejanje pretolmačil kot protestiranje, zato mu je takoj pokazal še drugi rumeni karton.

V igro je tako v 77. minuti namesto nič krivega, nič dolžnega Mattie Valotija vstopil rezervni vratar, Kamerunec Alfred Gomis, ki pa se je izkazal, saj do konca tekme Spal kljub igralcu manj ni prejel zadetka.