Šport > Košarka
5905 ogledov

Maestralni Dončić v kozji rog ugnal mogočne prvake

Dončić Mavericks Warriors Epa
V noči na nedeljo so v elitni severnoameriški košarkarski ligi odigrali deset tekem. Luka Dončić je z Dallasom premagal prvake - Golden State Warriors.

Dallas Mavericks so vpisali svojo četrto zaporedno zmago, potem ko so v American Airlines Centru na kolena spravili aktualne prvake lige NBA - Golden State Warriors (112:109).

Goran Dragić Video Šport Dragićev niz kar traja in traja

Dallas je vpisal četrto zaporedno zmago, po 15 tekmah je pri izkupičku sedmih zmag in osmih porazov. Bojevniki, ki so zaigrali brez Stephena Curryja in Draymonda Greena, so zabeležili drugi zaporedni poraz.

Luka Dončić je v 36 minutah na parketu prispeval 24 točk (met iz igre 9/20, za tri 2/8), devet skokov in štiri asistence, imel je še tri izgubljene žoge. Bil je prvi strelec Teličkov, odličen je bil tudi v odločilnih trenutkih. Dončić je odlično začel srečanje in prispeval 10 od prvih 14 točk Dallasa. Zablestel je tudi v sklepnih minutah. Pri izidu 107:108 za goste je uspešno zaključil samostojni prodor, nato pa, pri izidu 110:108 za domače, dobil skok pod svojim obročem in natančno izvedel oba prosta meta, potem ko so bili Bojevniki prisiljeni delati osebno napako.

"V zadnjih minutah sem razmišljal le o tem, kako bomo dobili tekmo. Odrezali smo se odlično, premagali smo prvake in res sem zadovoljen, da nam je uspelo. Dobro smo se borili v obrambi," je po srečanju dejal Dončić.

Najboljši strelec srečanja je bil zvezdnik Kevin Durant (32 točk), vendar je v zadnji četrtini zbral le tri točke. V napadu mu je pomagal še Klay Thompson (22), vendar sta bila oba nenatančna v zadnji minuti, ko je Durant zgrešil dvakrat, Thompson pa enkrat. Točko manj od Dončića je zbral drugi strelec domačih Harrison Barnes (23), še štirje njuni soigralci pa so imeli dvomestno število točk.

To je bilo šele drugo slavje Dallasa nad Golden Statom na zadnjih 19 medsebojnih srečanjih. Drugo je bilo konec decembra 2015, kar je bila ena od zgolj devetih tekem v rednem delu sezone, ki jih je tedaj izgubila ekipa Warriors.

Philadelphia 76ers je s 122:119 premagala Charlotte Hornets, četudi je za slednjo ekipo rekordnih 60 točk (met iz igre 21:34, prosti meti 12:12) dosegel Kemba Walker, saj je bil v podaljšku najbolj razigran Jimmy Butler. Šele ta teden je prišel iz Minnesote; 15,7 sekunde pred koncem dodatnega dela igre je najprej blokiral met Walkerja (119:119), tri desetinke pred koncem pa je zadel še odločilno trojko.

LeBron James (22 točk) je z Los Angeles Lakers končal niz štirih zmag, saj je s 130:117 zmagala ekipa Orlando Magic, v kateri je bil zelo učinkovit Črnogorec Nikola Vučević, ki je 24 od svojih 36 točk zabeležil v drugem polčasu, imel pa je še 13 skokov.

NBA, izidi:

Dallas Mavericks - Golden State Warriors 112:109
Luka Dončić 24 točk (9/20), devet skokov, štiri asistence v 36 minutah za Dallas.

Brooklyn Nets - Los Angeles Clippers 119:127
Charlotte Hornets - Philadelphia 76ers 119:122*
Indiana Pacers - Atlanta Hawks 97:89
New Orleans Pelicans - Denver Nuggets 125:115
Orlando Magic - Los Angeles Lakers 130:117
Boston Celtics - Utah Jazz 86:98
Chicago Bulls - Toronro Raptors 83:122
Houston Rockets - Sacramento Kings 132:112