Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 07.02.2016 21:49:58

Deseti poraz za Jeseničane

Drago Cvetanovič
Na današnjih tekmah mednarodne lige INL so imeli slovenski hokejisti polovičen izkupiček. Celjani so doma s 4:2 premagali Zell am See, Jeseničani so v gosteh pri Lustenauu izgubili z 1:3.

Celjani so dvoboj dobro začeli in končali. V prvi tretjini sta Aljaž Ogrizek in Nik Grahut poskrbela za vodstvo 2:0, ki so ga v drugem delu gostje sicer znižali, toda že v 43. minuti je po golu Roka Klavžarja prednost spet narasla na +2, po zadetku Žana Jezovška v 53. minuti pa že na +3. Gostom je v zadnji minuti uspelo le ublažiti poraz.

Jeseničani so gostujoči konec tedna pri vodilnih ekipah končali s porazom v Lustenauu. Po prvi tretjini brez golov so domači v nadaljevanju hitro poskrbeli za dva gola, za slovensko ekipo je znižal Shane Heffernan, upov pa je bilo konec po še enem golu domače ekipe v 43. minuti, Lustenau pa ima tako v boju s slovenskimi prvaki stoodstoten izkupiček, saj je dobil vse štiri tekme v sezoni.

Redni del INL se izteka, v končnici bo nastopilo osem moštev. Brez nje je že ostala zadnjeuvrščena Playboy Slavija, ki je bila danes prosta, pa čeprav je v soboto visoko premagala neposrednega tekmeca KSV in se mu približala na dve točki. Toda KSV je danes presenetljivo s 4:3 premagal vodilni Feldkirch in Slaviji na osmem mestu ušel na varnih pet točk naskoka ob tekmi manj.