14. 10. 2018,
11.21

5 let, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,31

liga IHL državno prvenstvo HDK Maribor HK ECE Celje HK Triglav Kranj HKMK Bled HK Olimpija HDD Jesenice

Nedelja, 14. 10. 2018, 11.21

Državno prvenstvo in liga IHL od 8. do 14. oktobra

Od slovenskih moštev do zmage le Celjani

HK ECE Celje | Celjani so doma premagali Zagrebčane. | Foto Facebook HK ECE Celje

Celjani so doma premagali Zagrebčane.

Sobota v ligi IHL je prinesla tri obračune s slovensko udeležbo, zmage so se veselili le Celjani, ki so doma s 6:3 premagali KHL Zagreb. Triglavani so doma izgubili s Crveno zvezdo (2:4), Slavija Junior pa je v gosteh priznala premoč branilcu naslova, drugi ekipi Medveščaka (1:4).

V začetku tedna so branilci naslova, hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice, pri HK Triglav Kranj slavili s 6:1. Odločilna je bila zadnja tretjina, v kateri so zadeli štirikrat. Tudi Olimpija je zanesljivo upravičila vlogo favorita. V domačem Tivoliju je Blejce odpravila s 5:0.

Jeseničane je v vodstvo v 11. minuti popeljal Luka Bašič, Kranjčani so prek Žana Zupana izenačili v 28. minuti. Bašič je dve minuti pozneje priskrbel novo vodstvo in sprožil val zadetkov. Kranjsko mrežo so nato zatresli še Nik Pem, Andrej Tavželj, Urban Sodja in Jesse Jyrkkiö, ta je v 56. minuti postavil končnih 6:1.

Jeseničani so v začetku tedna visoko premagali Kranj. | Foto: Urban Meglič/Sportida Jeseničani so v začetku tedna visoko premagali Kranj. Foto: Urban Meglič/Sportida

Olimpijo je v vodstvo v peti minuti popeljal Luka Zorko, do konca uvodne tretjine sta zadela še Aljaž Chvatal in Gal Koren, v zadnjem delu pa sta zmago potrdila Anej Kujavec in z drugim zadetkom Chvatal. Tilen Spreitzer je branil prvo tretjino, Žan Us pa ostalih 40 minut. Oba sta ohranila mrežo nedotaknjeno.

Simultanka v Zalogu, na Bledu je po polovici kazalo na drugačen scenarij

Hokejisti HK Slavija Junior so v sredo vknjižili visoko zmago državnega prvenstva nad HDK Maribor, ki letos sodeluje le v državnem prvenstvu. V Zalogu so slavili z 10:0. Precej bolj tesno je bilo na Bledu, kjer so gostitelji proti HK Triglav Kranj v 23. minuti vodili s 3:0, nato pa gostom dopustili popoln preobrat. Kranjčani so odpeljali zmago s 5:3.