Stožice Prva liga Telekom Slovenije večni derbi NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor

Nedelja, 19. 8. 2018, 23.00

Prva liga Telekom Slovenije, 5. krog

Maribor v Stožicah odpihnil Olimpijo! #video

15

NK Olimpija NK Maribor 2 | Maribor je v Stožicah visoko premagal Olimpijo (3:0). | Foto Grega Valančič / Sportida

Maribor je v Stožicah visoko premagal Olimpijo (3:0).

V velikem derbiju petega kroga Prve Lige Telekom Slovenije je Maribor v Stožicah s kar 3:0 premagal večnega rivala Olimpijo, pred katero ima zdaj že velikanskih osem točk prednosti. Domžale so nepričakovano klonile v Novi Gorici (0:1), Krško pa je na Fazaneriji razžalostilo Muro (1:0).

Nogometaši Maribora so zmagovalci prvega letošnjega velikega derbija v državnem prvenstvu. Po zmagi s 3:0 proti Olimpiji so povečali svojo prednost pred najbližjimi zasledovalci v prvenstvu na štiri točke, pred branilci naslova iz Ljubljane pa imajo zdaj že osem točk prednosti.

Za goste so na tekmi v Stožicah pred okoli 10 tisoč gledalci mrežo zatresli Jan Mlakar v 29. minuti, Amir Dervišević v 49. in Dino Hotić v 70. minuti. Olimpija ni zadela, čeprav je imela v prvem polčasu na voljo tudi enajstmetrovko. To je Roku Kronavetru ubranil ponovno izjemni Jasmin Handanović.

Domžale objokujejo zamujene priložnosti

Bede Aamarachi Osuji je poskrbel, da so točke ostale v Novi Gorici. | Foto: Vid Ponikvar Bede Aamarachi Osuji je poskrbel, da so točke ostale v Novi Gorici. Foto: Vid Ponikvar Gorica je na domačem igrišču v nedeljo premagala Domžale z 1:0. Gostje so dvakrat zatresli okvir vrat, a kljub številnim priložnostim niso našli poti, kako zatresti mrežo Grege Sorčana. Vrtnice so zadele v polno z bele točke, zmago je z drugim zadetkom v tej sezoni priigral Bede Amarechi Osuji.

Krško je v uvodni nedeljski tekmi prekrižalo načrte Muri in jo prehitelo na lestvici. V Fazaneriji je zmagalo z 1:0 in se razveselilo uvodne zmage v tej sezoni, črno-beli pa so prvič v tej sezoni klonili pred domačim občinstvom. Zmagoviti zadetek je v 63. minuti z mojstrsko izvedbo prostega strela dosegel Francoz Marco da Silva. Francoz portugalskih korenin je še drugič v tej sezoni zatresel mrežo tekmeca s prostega strela.

NK Mura NK Krško
Sportal Če bi ga dosegel Messi, bi se o njem govorilo še dolgo #video

Že v soboto je Triglav sredi Celja premagal domačine in jih pahnil na zadnje mesto, Aluminij pa je v Kidričevem nadigral Rudar.