Sreda, 18. 7. 2018, 22.59

teniški globus, 18. julij

Hercogova v četrtfinale Bukarešte, konec za Zidanškovo in Bedeneta

Polona Hercog | Foto Guliver/Getty Images

Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog se je uvrstila v četrtfinale turnirja WTA v Bukarešti z nagradnim skladom 250 tisoč dolarjev. V drugem krogu je po dobri uri in pol igre gladko s 7:5 in 6:2 premagala romunsko kvalifikantko, Irino Mario Bara. Od tekmovanj pa se poslavlja Tamara Zidanšek. Tudi Aljažu Bedenetu se ni uspelo uvrstiti v četrtfinale Umaga.

Medtem ko je Hercogova prevladovala v drugem nizu, bi lahko hitreje prišla do uspeha tudi v prvem. Tam je v uvodu povedla z 2:0, dopustila izenačenje, v končnici pa je tekmici odvzela servis za vodstvo s 5:4, a neuspešno servirala za zmago. V drugem poskusu pa je bila nato uspešna za 7:5.

V četrtfinalu bo Hercogova igrala z boljšo iz dvoboja med Tunizijko Ons Jabeur in Rusinjo Vero Zvonarjovo.

Bedene zapravil lepo vodstvo

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je tako kot lani obstal v drugem krogu teniškega turnirja v Umagu z nagradnim skladom 561.345 evrov. Uvrstitev v četrtfinale mu je preprečili Argentinec Guido Pella, ki je zmagal s 5:7, 6:4 in 6:4.

Aljaž Bedene je izpadel v drugem krogu Umaga. | Foto: Reuters Aljaž Bedene je izpadel v drugem krogu Umaga. Foto: Reuters

Ljubljančanu, 81. igralcu sveta je proti devet mest višje uvrščenemu igralcu na lestvici ATP dolgo časa dobro kazalo. V prvem nizu je držal svoj servis do izida 6:5, nato pa z "breakom" niz dobil. Z dobrimi začetnimi udarci je odlično začel tudi drugi niz, tekmecu dvakrat vzel servis in povedel s 4:1, nato pa izgubil pet zaporednih iger in dvoboj se je odločal v tretjem nizu.

V njem je Argentinec dobil prvo igro, po šestih izgubljenih igrah je Bedene izenačil, potem pa je Južnoameričan prišel do vodstva s 4:2, Slovenec je še enkrat poravnal izid, a zadnji igri sta pripadli Pelli, ki se je tako uvrstil v četrtfinale.

Zidanškova pogumno po robu drugi nosilki

Tamaro Zidanšek se je pogumno postavila po robu drugi nosilki turnirja, Romunki Mihaeli Buzarnescu, a morala priznati poraz s 3:6 in 5:7. V skoraj dve uri trajajočem dvoboju je Zidanškova v uvodnem nizu izgubila servis za zaostanek 1:2, a odgovorila z odvzemom servisa nasprotnici. Po izidu 3:3 pa je Romunka dobila vse tri preostale igre, dvakrat odvzela servis Slovenki in povedla.

V drugem nizu se je napovedovalo presenečenje Zidanškove, ki je povedla z 2:0 in celo s 4:1. Ko je tekmica izenačila na 4:4, je Zidanškova Buzarnescujevi vnovič odvzela servis in sama imela začetni udarec v igri za izenačenje v nizih, a je domačinka potrdila vlogo druge nosilke in obrnila niz sebi v prid.

Že v torek pa se je poslovila Dalila Jakupovič, ki je tesno izgubila dvoboj s prvo nosilko Latvijko Anastasijo Sevastovo.

Jason Jung (Tpe) : Nicolas Mahut (Fra) 6:4, 6:4;

Tim Smyczek (ZDA) : Matthew Ebden (Avs, 4) 6:3, 6:3.

Roger Federer
Sportal V zadnjih dvanajstih letih so spustili zraven le tri
US Open Flushing Meadows
Sportal Na US Opnu vnovič rekorden nagradni sklad
Aljaž Bedene
Sportal Bedene po dveh urah in pol strl Portugalca in napredoval v drugi krog Umaga