237 ogledov

Slovenski kolesar pridobil kar 25 mest

Jan Polanc
Dobra predstava Jana Polanca.

Italijan Giani Moscon, član britanske ekipe Sky, je zmagovalec četrte etape kolesarske dirke na Kitajskem (Tour of Guangxi), z zmago v kraljevski, 152 kilometrov dolgi etapi od Nanninga do Mashan Nongle je tudi prevzel skupno vodstvo na zadnji dirki svetovne serije. Najboljši Slovenec Jan Polanc (UAE-Team Emirates) je bil deseti.

Felix Grosschartner iz nemške ekipe Bora-Hansgrohe je za pičlih pet sekund zgrešil svojo premierno zmago na etapah dirk svetovne serije. Avstrijec je drugi tudi v skupnem seštevku.

Od dveh slovenskih predstavnikov je bil v ospredju le Polanc, za zmagovalcem je zaostal 18 sekund, medtem ko je bil Luka Mazgec (Mitchelton-Scott) pri repu na 114. mestu z zaostankom šest minut in 19 sekund.

S solidno vožnjo je Polanc za kar 25 mest popravil svojo uvrstitev v skupnem seštevku dirke. Peto etapo bo startal kot 11. kolesar v karavani z 28 sekundami zaostanka za vodilnim kolesarjem Skya. Mezgec je izgubil 85 mest in je po novem 110. (+6:29).