Deli članek:

Dončić je bil prvi strelec večera, kar pa ni zadostovalo za zmao Dallasa.

Profimedia
Dončić v obrambni akciji.

Košarkarji Dallas Mavericks, ki se jim je pred to sezono pridružil mladi slovenski zvezdnik Luka Dončić, so v severnoameriški ligi NBA tokrat gostovali pri Toronto Raptors. Gostitelji so na krilih Kyla Lowryja, ki je dosegel 20 točk in 12 podaj, slavili zmago s 116:107. Prvi strelec večera je bil sicer Dončić, ki je v 35 minutah zbral 22 točk.

Košarkarji Toronta so se veselili šeste zaporedne zmage, Kawhi Leonard je k zmagi dodal 21 točk, Jonas Valanciunas 17, Danny Green 15, Serge Ibaka pa 11.

Najbolj razpoložen pri gostih, ki so v porazni prvi četrtini zaostajali za 17 točk, je bil DeAndre Jordan z 18 točkami in 15 skoki, Dončić je 22 točkam dodal pet skokov in štiri podaje, Wesley Matthews pa je zbral 21 točk.

"Naša obramba na začetku tekme je bila ... grozna," je dejal Jordan iz vrst teličkov, ki so izgubili še drugo tekmo zapored, in dodal: "Nismo prikazali takšne igre, kot so jo tekmeci."

Dallas Mavericks se zdaj spet vračajo v domačo dvorano, saj bodo v nedeljo zvečer gostili Utah Jazz.