DOBA SPLETNIH INFORMACIJ

S spletom do lažje izbire in več znanja

Zoran Franc / Novice Svet24
17. 2. 2018, 16.01
Deli članek:

V dobi interneta, na katerem lahko najdemo že čisto vse, so knjige in zvezki sicer še vedno zelo pomemben in neizogiben pripomoček pri učenju in pisanju domačih nalog, vendar pa se pridobivanje znanja seli tudi na računalniške zaslone.

Profimedia
Kljub številnim spletnim stranem, ki omogočajo pomoč, naj bo prva pomoč zmeraj družina.

INDIVIDUALNA POMOČ 

Specifično težavo, pri kateri bi potrebovali nasvet pri učenju matematike, opišete oziroma jo sporočite ustvarjalcem portala sos-spla.si in poskušali vam bodo pomagati. 

Tako šolarji kot njihovi starši namreč lahko na spletu najdejo številne koristne informacije, vaje in naloge za posamezen predmet, nasvete za uspešno učenje ter celo dostopajo do sistema, ki jim omogoča vpogled v vse šolarjeve (ne)uspehe. Obstajajo pa tudi spletne strani in aplikacije, ki staršem in njihovim otrokom ponujajo konkretne rešitve za učne težave in še mnogo več.

Sos-sola.si

Šolarjem prve triade in njihovim staršem je na voljo nov portal www. sos-sola.si, na katerem ustvarjalci ponujajo pomoč tistim šolarjem (in njihovim staršem), ki imajo težave pri matematiki. Osnovna zamisel portala je, da bi ga uporabljali vsi, ki pomagajo šolarjem, saj deluje samo v tem primeru.

KAKO DELUJE?

Metoda Braionobrain je preprosta, zabavna in za otroke zelo privlačna. Prve tri do štiri mesece se otroci učijo računati z abakom, nato pa nadaljujejo brez njega in si ga morajo vizualizirati, torej računati v mislih.

ZAKAJ BRAINOBRAIN?

Ker se otroku izboljšajo koncentracija in osredotočenost, spomin, domišljija, kreativnost, hitrost, natančnost in spretnost s števili, pridobil bo tudi odločnost in samozavest.

Z uporabo portala lahko starši in skrbniki učinkoviteje pomagajo otroku. Uporabnikom so na voljo tri orodja pomoči. Listi za šolarje so namenjeni natančni opredelitvi, katero učno snov je otrok že osvojil in katera mu še povzroča težave. Strani za starše so opremljene s kakovostnimi razlagami, s katerimi pomagate otroku, da lažje usvoji neutrjeno snov, ter s preverjenimi učnimi prijemi, ki se zahtevajo pri pouku v šoli.

Brainobrain

Klasično šolanje je usmerjena v razvoj leve možganske polovice, ki skrbi za logiko, razumskost in analitičnost. Desna polovica, ki je odgovorna za ustvarjalnost, je zato zapostavljena in po navadi slabše razvita. Razvitost desne možganske polovice je izjemnega pomena, saj vpliva na hitrost učenja, koncentracijo, spomin, intuitivno reševanje problemov, iskanje rešitev, senzitivnost, empatijo, iskanje kreativnih rešitev ... Prav te lastnosti ustvarjajo uspešne, kreativne ljudi. Da bi spodbudili enakomeren razvoj leve in desne možganske polovice, so strokovnjaki razvili metodo Brainobrain, ki daje izjemne rezultate pri otrocih po vsem svetu. Izobraževalni program Brainobrain pomaga otrokom med 4. in 14. letom starosti.