T.L.
8. 10. 2017, 19.42
Posodobljeno: 8. 10. 2017, 20.10
Deli članek:

Slovenski nogometaši so bili blizu zmage nad Škoti, v zadnjih minutah pa so Škoti izenačili.

Profimedia

Slovenska reprezentanca se je v Stožicah pomerila proti Škotski in pokazala zelo samozavestno igro. Kljub neodločenem izidu so ostali brez uvrstitve na SP v Rusiji. Slovenski preporod se je začel v 2. polčasu in z Romanom Bezjakom, ki je kar dvakrat zadel v polno.

Ko je že kazalo, da bo Slovenija slavila, so Škoti izenačili na 2:2. Strelec v drugo je bil Robert Snodgrass. Sledile so dramatične minute, živci so bili napeti, Boštjan Cesar pa si je v štiriminutnem podaljšku prislužil rdeči karton.

Prvi gol za Škote je dosegel Leigh Griffiths.

Tekma v Stožicah pomen tudi slovo Srečka Katanca od selektorskega stolčka, medtem ko je Boštjan Cesar (igral pomembno vlogo pri enem od slovenskih golov) kot prvi slovenski nogometaš dosegel stoti nastop v reprezentančnem dresu.