Šport
187 ogledov

Saj ni mogoče, pa je! Ko na tekmi zadeneš štiri vratnice...

Cody Parkey Reševalni pas/Twitter
Čeprav so Chicago Bears slavili v divizijskem derbiju proti Detroit Lions, strelec Medvedov iz vetrovnega mesta tekme ne bo nosil v najlepšem spominu.

Strelec Chicago Bearsov, Cody Parkey, se je zapisal v neslavno zgodovino Lige NFL, saj je tekom zmage svoje ekipe nad Detroit Lions 34:22 kar štirikrat zadel vratnico ter tako zgrešil vse svoje proste strele ter kar polovico PAT-jev.

Gol pri ameriškem nogometu je širok kar pet metrov in pol in zagotovo je lažje zadeti gol, kot pa okvir vrat, toda Parkeyu je vseeno uspelo, da je žogo skozi okvir poslal le dvakrat, medtem ko je vratnico zatresel štirikrat. Dosežek, ki mu ga ne bi uspelo ponoviti, tudi če bi hotel.

Melissa Stark Video Šport Zadelo jo je naravnost v glavo

Najprej je zadel desno vratnico, ko je poizkusil svoji ekipi priboriti dodatno točko v prvi četrtini. Pri drugem poizkusu za dodatno točko je bil sicer uspešen, a je že pri tretjem ponovno zadel vratnico. Tokrat levo. Prvi polčas je zaključil s še enim zadetim strelom za dodatno točko. Če je upal, da se mu bo v drugem polčasu nasmehnila sreča, saj je v Chicagu resnično pihal močan veter in ga oviral pri njegovih strelih, se je močno motil. Izvedel je dva prosta strela, enega z 41 jardov ter drugega s 34 jardov, a je obakrat zadel desno vratnico.

Kljub temu, da je imel Parkey katastrofalen večer, ki bi ga pri mnogih ekipah stal službe, mu je čvrsto v bran stopil glavni trener Chicaga, Matt Nagy: "Niti slučajno ne bomo odpustili Parkeya."

Parkey je imel do tekme z Detroitom za seboj solidno sezono, saj je zadel vseh 28 poizkusov za dodatno točko, medtem ko je zgrešil 3 od 16 prostih strelov.