Detroit Pistons Cleveland Cavaliers Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić Liga NBA

Četrtek, 16. 11. 2017, 6.35

Liga NBA, 15. november

Dragić prvi strelec Miamija, Kamerunec po vseh mukah zdaj živi svoje sanje

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

V noči na četrtek je bilo v ligi NBA pestro. Aktiven je bil tudi slovenski košarkar Goran Dragić. Proti Washington Wizzards je bil najboljši strelec, a to ni bilo dovolj, da bi se Vročica veselila nove zmage. "Fantje so zelo razburjeni," je po tekmi slabe volje dejal center Hassan Whiteside, potem ko je Miami v zadnji četrtini zapravil prednost in možnost, da bi prišel do zmage. Kamerunski košarkar Joel Embiid je v dresu Philadelphie pričaral izjemno predstavo.

Dvoboj vzhodnih ekip so bolje začeli gostje, ki so ob koncu prvega polčasa vodili za 12 točk. A Vročica se ni predala. Po zaslugi Gorana Dragića in njegove trojke je Miami ob koncu tretje četrtine najprej povedel z 72:71, nato pa s šestimi zaporednimi točkami popeljal svoje moštvo do naskoka sedmih točk pri 80:73.

To je bil tudi labodji spev moštva s Floride, saj so gostje nato poleteli na krilih Johna Walla in Bradleyja Beala. Prvi je v zadnjih 12 minutah igre dosegel devet, drugi pa deset točk. Skupaj sta za Washington prispevala 53 točk in tako dosegla več kot polovico točk svoje ekipe za zmago s 102:93.

"Fantje so zelo razburjeni," je slabe volje dejal Hassan Whiteside in dal vedeti, kakšni obrazi so bili v garderobi po koncu tekme, potem ko so zapravili prednost v zadnji četrtini in možnost, da bi prišli do zmage proti kakovostni ekipi z vzhodne konference.

Miami je po 14 tekmah pri šestih zmagah, medtem ko se je Washington z novim skalpom povzpel na tretje mesto vzhodne konference.

Kamerunec po vseh mukotrpnih časih zdaj živi svoje sanje

Joel Embiid je imel izjemen večer v ligi NBA. | Foto: Reuters Joel Embiid je imel izjemen večer v ligi NBA. Foto: Reuters Neverjeten večer je imel član Philadelphie Joel Embiid, ki je imel v karieri ogromno težav s poškodbami. Praktično je sam popeljal ekipo do zmage nad Los Angeles Lakers. Pohvalil se je lahko s kar 46 točkami (met iz igre 14/20, od tega trojke 2/3, prosti meti 16/19), 15 skoki, sedmimi asistencami in sedmimi blokadami.

Embiid se je rodil v Kamerunu in bil leta 2014 tretji izbor na naboru lige NBA, a je moral prvi dve sezoni zaradi poškodbe noge izpustiti. Tudi lansko krstno sezono je moral zaradi težav z meniskusom predčasno prekiniti, zato pa blesti v začetku te. V povprečju dosega 20,9 točke, 10,8 skoka, 3,2 asistence in 1,5 blokade na tekmo.

Izjemen večer je imel tudi Marc Gasol, ki je bil gonilna sila Memhpisa, potem ko je dosegel 35 točk, 13 skokov, pet asistenc in prav toliko blokad. A to ni zadostovalo, da bi padla Indiana.

Atlanta Hawks : Sacramento Kings 126:80